Elazığ'da Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlandı

Elazığ Akıncılar Derneği ikinci Başkanı Mehmet Ertuğrul, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutladı.

Elazığ Akıncılar Derneği ikinci Başkanı Mehmet Ertuğrul, 1–7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutladı.

Ertuğrul, camilerin, inanan gönüllerin huzur bulduğunu, elem ve sevinçlerin paylaşıldığı, şahadetin defalarca yinelendiği mübarek mekanlar olduğunu söyledi. Ertuğrul, camiler, ibadetle ve dualarımızı topluca yaptığımız, gönüllerimizi yıkadığımız insanları huzura kavuşturan güzide mekanlardır. İslam toplumlarında cami ve mescitler ortak sağduyunun ve dindarlık şuurunun oluşumu, insanların ruhen temizlenmeleri ve hayatlarında istikamet kazanmaları, birbirleriyle kaynaşmaları ve bütünleşmeleri yönünde önemli fonksiyonlar icra etmişler, tarihin her döneminde irşat ve tebliğin merkezi olmuşlardır. Din görevlilerimiz de aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkımızın aydınlatılması, dinimizin en doğru şekilde yaşanması, yaşatılması ve geleceğe aktarılması yönünde önemli bir görev üstlenmişlerdir.2003 yılından itibaren bu haftanın, 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' olarak kutlanmaya başlanması çok isabetli ve yerinde bir karar olmuştur. Akıncılar Derneği olarak tüm din görevlilerinin haftasını en içten dileklerimizle kutlar, Elazığ Din Görevlileri Derneği'nin kurucusu merhum emekli müftümüz Hacı Halil Bilginoğlu hocamızı da vefatının 10. yılında rahmetle anıyoruz" dedi. - ELAZIĞ

Kaynak: İHA

01 Ekim 2013 Salı 16:45

Mehmet ErtuğrulAkıncılarElazığ