Elazığ Valisi: Silahlı Saldırı ile İlgili 3 Şüpheli Gözaltına Alındı

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, eski belediye başkanı Süleyman Selmanoğlu’na yapılan silahlı saldırı ile ilgili açıklamada bulundu.

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, eski belediye başkanı Süleyman Selmanoğlu’na yapılan silahlı saldırı ile ilgili açıklamada bulundu.
Elazığ Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü'nde açıklamada bulunan Vali Zorluoğlu, ilk bilgilere göre saldırıyı kişisel husumet olarak değerlendirdiklerini söyledi. Saldırı ile ilgili 3 şüphelinin gözaltına alındığını belirten Zorluoğlu şunları kaydetti: "Silahlı saldırıya uğrayan Sayın Süleyman Selmanoğlu ve eşi bu saldırıdan yara almadan kurtulmuşlardır. Saldırı, silahlı bir saldırgan tarafından tabanca ile araca ateş etmek sureti ile gerçekleşmiştir. Saldırı neticesinde araçta 6 adet mermi girişi olduğu tespit edilmiştir. Olayın akabinde emniyet güçlerimizin yaptığı başarılı çalışma neticesinde saldırgan silahı ile birlikte yakalanmıştır. Saldırıda yer aldığı düşünülen bir araç ve aracın içerisindeki 2 kişi daha şüpheli olarak yakalanıp gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili olarak emniyet birimlerimiz tarafından çok yönlü olarak soruşturma devam etmektedir. Savcılığımız da olay ile ilgili soruşturmayı yürütmektedir. Saldırının herhangi bir terör bağlantısı yoktur, onu belirteyim. Kişisel husumetten kaynaklandığını ilk bilgiler çerçevesinde değerlendiriyoruz. Olayın sebebi ve boyutları ayrıntılı tahkikat sonucunda ortaya çıkacak ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Kaynak: CİHAN
13 Aralık 2015 Pazar 20:49

Son Dakika