Elazığlı depremzede herkesin aksine kendine sitem etti: O kadar parayı mezara mı götüreceğiz? Bize her şey müstahak

Elazığ'da yaşanılan depremin ardından yapılan eleştirilere bir vatandaştan farklı bir yorum geldi. Depremde evi yıkılan depremzede, yapılan eleştirilere tepki göstererek, ''Param var ama şu yaşadığım eve bakar mısınız? O kadar parayı toplayıp mezara mı götüreceğiz? Bize her şey müstahak'' sözleriyle öz eleştiri yaptı.

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8'lik depremde 35 kişi hayatını kaybederken bin 607 kişinin de hastanelerde tedavileri devam ediyor. 76 binanın hasar gördüğü depremde, halk Kızılay'ın temin ettiği çadırlarda sabahlıyor. Depremden sonra yıkılan binalarla ilgili yapılan 'deprem önemlerinin yetersizliği' hakkında yapılan olumsuz eleştirilere evi yıkılan bir depremzededen tepki geldi.

"BU EVLERDE İNSAN YAŞAMAZ"

Depremde kaçmayı başaran vatandaş yıkılan evini göstererek, ''Oturduğumuz evlere bakın. İmkan dahilinde diyorlar. Herkesin imkanı var. Şahsen benim de var. Ama yaşadığım eve bakın. İnsan yaşamaz. Topladığımız paraları mezara mı götüreceğiz? Bize her şey müstahak'' dedi.

İNCELEME BAŞLATILDI

Önceki gün saat 20.55'te 6,8 büyüklüğünde yaşanan depremin ardından son dakika haberleri peş peşe geliyor. Depremde ölenlerin sayısı 35'e yükselirken yaralı sayısı bin 704 olarak açıklandı. Deprem sonrası provokatif yorum ve haberler için inceleme başlatıldı.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) saat 20.00 sıralarında yaptığı açıklamada, 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası, 14'ünün büyüklüğü 4'ün üzerinde olan 599 artçı deprem meydana geldiğini duyurdu. AFAD'dan yapılan açıklamada, "Deprem sonrası AFAD koordinasyonundaki müdahale faaliyetleri ile enkazdan sağ kurtarılan kişi sayısı, 45'e yükseldi. Ne yazık ki hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 31 oldu. 1607 vatandaş ise depremden sonra hastanelere başvurdu" denildi. AFAD açıklaması sonrası dört cansız bedene daha ulaşıldı ve can kaybı 35'e yükseldi.

BAKANLAR BÖLGEDE

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Elazığ'da arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Mustafa Paşa Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.

Deprem BÖLGESİNE ÜCRETSİZ İLETİŞİM DESTEĞİ

Cep telefonu operatörleri Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, Elazığ merkezli yaşanan deprem sonrasında bölgede yaşayan vatandaşlara ücretsiz internet ve konuşma tanımladıklarını duyurdu.

Elazığlı depremzede herkesin aksine kendine sitem etti: O kadar parayı mezara mı götüreceğiz? Bize her şey müstahak - Son Dakika
Depremin şiddetini gözler önüne seren görüntüler! Asfalt yollarda derin ve uzun çatlaklar oluştu Depremin şiddetini gözler önüne seren görüntüler! Asfalt yollarda derin ve uzun çatlaklar oluştuİstanbul Üniversitesi, Elazığ depreminin ön inceleme raporu yayımladı İstanbul Üniversitesi, Elazığ depreminin ön inceleme raporu yayımladıElazığ depremini bilen Naci Görür 'Doğu Anadolu fayı uyandı' dedi ve Kahramanmaraş'ı uyardı Elazığ depremini bilen Naci Görür 'Doğu Anadolu fayı uyandı' dedi ve Kahramanmaraş'ı uyardıSon dakika: Elazığ'daki depremde 4 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı Son dakika: Elazığ'daki depremde 4 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı
26 Ocak 2020 Pazar 11:07

Sivrice, Elazığ, 3. Sayfa, Güncel, Son Dakika
YORUMLAR

Son Dakika