Elazığspor'da Borçlar Yüzünden Eski Yönetimden Özür Dilendi

PTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor'da geçtiğimiz günlerde kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntı ve borçları ile alakalı yapılan açıklamaya düzeltme ve özür geldi.

PTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor'da geçtiğimiz günlerde kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntı ve borçları ile alakalı yapılan açıklamaya düzeltme ve özür geldi.

Kulübün eski başkanı Selçuk Cengiz Öztürk ve Elazığ kamuoyundan özür dilenen açıklamada, "FIFA-CAS davalarına bakmakla yetkili olan avukatımızın CAS'tan gelen yazıyı sehven çeviri hatasından dolayı, bu borç rakamının yüksek miktarda gösterilmesi ve basın toplantısında paylaşılan faiz miktarının yanlış olduğunun ortaya çıkmasına sebebiyet vermiştir. Bu yanlışlıktan dolayı kulübümüz eski başkanı Selçuk Cengiz Öztürk ve Elazığ kamuoyundan özür diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Elazığspor yönetim kurulu tarafından 28 Haziran'da yapılan basın açıklamasında kulübün son resmi rakamlara göre yabancı futbolcuların alacakları, eski Başkan Selçuk Cengiz Öztürk'ün alacağı, vergi, SSK, piyasaya olan borçlar, personel alacakları, mevcut futbolculara olan borç ve eski futbolculara ve hocalara olan borç olmak üzere toplam 114 Milyon TL borcunun olduğunu açıklanmıştı. Yapılan bu açıklamanın ardından Elazığspor Kulübü Basın Sözcüsü ve Kulüp Avukatı Cengiz Gülaç tarafından Elazığspor'un resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada telaffuz edilen borç rakamının ve faiz miktarının sehven çeviri hatasından dolayı yanlış hesaplandığını belirtti. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kulübümüzün içinde bulunduğu maddi sıkıntılar, geçtiğimiz günlerde kulüp tesislerimizde düzenlenen basın toplantısıyla siz değerli kamuoyuyla paylaşılmıştı. 28.06.2016 Salı günü gerçekleştirilen basın toplantısında özellikle yabancı futbolcularla ilgili FIFA ve CAS'tan gelen borç yazılarının kulübümüzü maalesef çıkmaz bir noktaya taşıdığını belirtmiştik. Göreve geldiğimiz ilk günden beri yoğun bir çaba içerisinde Elazığspor'u bu borç krizinden nasıl kurtarabiliriz hesaplarını yaparken, her geçen gün artan borç rakamları maalesef Elazığsporumuzu mali açıdan çok büyük sıkıntılara sokmaktadır.

Son olarak 2013-2014 sezonunda kulübümüzde forma giyen Victor Vitolo'nun yüksek miktardaki alacağı geçtiğimiz günlerde kulübümüze tebliğ edilmiş ve bu rakamın çok yüksek bir meblağ olduğunu kamuoyu aracılığıyla tüm Elazığ halkıyla paylaşma gereksinimi duyduk. Fakat söz konusu futbolcunun alacaklarıyla ilgili faiz oranlarının değişkenlik gösterip, İstanbul'da bulunan ve kulübümüzün FIFA-CAS davalarına bakmakla yetkili olan Avukatımızın CAS'tan gelen yazıyı sehven çeviri hatasından dolayı, bu borç rakamının yüksek miktarda gösterilmesi basın toplantısında paylaşılan faiz miktarının yanlış olduğunun ortaya çıkmasına sebebiyet vermiştir. Bu yanlışlıktan dolayı kulübümüz eski başkanı Selçuk Cengiz Öztürk ve Elazığ kamuoyundan özür diliyoruz.

25.05.2016 tarihinde Genel Kurul'a sunulan borca ilişkin olarak itirazlarımızı ve her türlü yasal haklarımızı saklı tutacağımızı belirtmek isteriz. Şunu da belirtmek isteriz ki; kulübümüzde forma giymiş yabancı futbolcularla ilgili olarak borçların yapılandırılıp, gerekli edimlerin yerine getirilememesinden dolayı bu yapılandırmaların maalesef bozulduğunu siz değerli kamuoyunun bilmesini isteriz. Bu nedenle Elazığsporumuzun menfaatleri açısından kulübümüz eski yönetimiyle gerekli görüşmeler yapılıp, güncel borç bilgileri siz değerli kamuoyuyla paylaşılacaktır. Elazığ ve Elazığspor sevdalısı olan biz yönetim kurulu üyeleri için asla kişisel husumetler söz konusu olamaz. Elazığspor menfaatlerini korumak ve kollamak adına, kulübümüzün her kuruşuna sahip çıkacağımıza tüm taraftarlarımızın emin olmasını istiyoruz."

Kaynak: CİHAN
30 Haziran 2016 Perşembe 17:51
YORUMLAR

Son Dakika