Başından ve Göğsünden Vurulan Emlakçı, 13 Yıllık Kan Davasının Kurbanı Oldu

Birkaç gün önce piknik alanında başından ve göğsünden vurulan emlakçının, 13 yıl önce husumet yaşadığı kişi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Adıyaman'da birkaç gün önce piknik alanına park ettiği otomobilinin yanında, başından ve göğsünden vurulmuş halde bulunan Gazi Gül'ün, 13 yıllık kan davası nedeniyle öldürüldüğü ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Gazihan Dede Piknik ve Mesire Alanı'nda park ettiği 35 DD 6477 plakalı otomobilinin yanında başından ve göğsünden vurulan 36 yaşındaki Gazi Gül'ün cansız bedeni bulunmuştu. Gazi Gül'ün cenazesi, yapılan incelemelerin ardından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılırken Jandarma ekipleri fail ya da faillerin belirlenmesi için çalışma başlattı.

KATİL TABANCASIYLA BİRLİKTE YAKALANDI

Jandarma ekiplerinin çalışmaları ve araştırmaları sonucunda, olayın 13 yıl öncesine dayanan kan davasından kaynaklandığı belirlendi. Jandarma ekipleri cinayetin faili konusunda ise Hüseyin Arslan ismine ulaşarak, şahsı Adıyaman merkez Sümerevler Mahallesi'nde saklandığı evde gözaltına aldı. Cinayet olayında kullanılan tabanca ile birlikte yakalanan Hüseyin Arslan, sorgulanmak üzere jandarma karakoluna götürüldü.

CİNAYETİN HİKAYESİ 13 YIL ÖNCESİNE DAYANIYOR

Olay günü piknik alanına giden Gazi Gül'ün, 13 yıl önce aralarında 2 kişinin öldüğü olaydan dolayı aralarında husumet bulunan kan davalısı Hüseyin Arslan ile karşılaştığı ortaya çıktı. Aralarında çıkan tartışma üzerine Hüseyin Arslan'ın yanında bulundurduğu tabancasını alarak Gazi Gül'ü 1 el göğsünden 1 el de başından vurarak öldürdüğü belirlendi.

EVDEN ÇIKARKEN JANDARMAYA YAKALANDI

13 yıl önceki husumetten dolayı Gazi Gül'ü öldüren Hüseyin Arslan, olaydan hemen sonra otomobiline binerek şehir merkezine geldi. Arslan, Sümerevler Mahallesi'ndeki ikametinde birkaç saat kaldıktan sonra evden dışarı çıkacağı esnada ikamet çevresinde kendisini bekleyen jandarma ekiplerine yakalandı.

GERİDE 2 KÜÇÜK ÇOCUK BIRAKTI

Gazi Gül'ün yaklaşık 5-6 yıl önce evlendiği ve 2-4 yaşlarında 2 çocuk babası olduğu öğrenildi. Gazi Gül'den geriye babasız büyüyecek 2 çocuk kalırken, cinayeti işleyen Hüseyin Arslan'ın da olayı itiraf ettiği ortaya çıktı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Karakolda ifadesi tamamlanan ve daha sonra Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen Hüseyin Arslan, yoğun güvenlik önlemleri altında Adıyaman Adliyesine sevk edildi.

Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

Başından ve Göğsünden Vurulan Emlakçı, 13 Yıllık Kan Davasının Kurbanı Oldu

Kaynak: İHA

20 Mayıs 2019 Pazartesi 12:09

Adıyaman, 3. Sayfa, Güncel
YORUMLAR