Engelliler 'Gör, Duy, Anla' Diyerek Çöp Topladı, Hayvanları Besledi

Saadet Özel Eğitim Meslek Okulu'nda eğitim gören engelli öğrenciler, çöp toplayıp dağıttıkları mamalarla sokak hayvanlarını besledi.

Saadet Özel Eğitim Meslek Okulu'nda eğitim gören engelli öğrenciler, çöp toplayıp dağıttıkları mamalarla sokak hayvanlarını besledi.

Saadet Özel Eğitim Meslek Okulu'nda eğitimlerine devam eden down sendromlu, otizmli ve bedensel engelli öğrenciler, Şişli Camisi önünde, "Yaşanabilir bir dünya için gör, duy, anla" etkinliğinde araya geldi.

Buradan Mecidiyeköy'e kadar yürüyerek çöpleri toplayan öğrenciler, karşılaştıkları kişilere nasıl bir dünya hayal ettiklerini anlatarak hazırladıkları broşürleri dağıttı.

Sokak hayvanlarını da unutmayan engelli öğrenciler yol kenarına mama ve su da bıraktı.

Saadet Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Ramazan Gültekin, yaptığı açıklamada, yeryüzündeki engellerin kaldırılabilmesi için öncelikle fark edilmesi gerektiğini söyledi.

Gültekin, bir hafta boyunca düzenlenen etkinliklerle engellilere dikkati çekmek istediklerini belirterek, "Daha yaşanılabilir bir dünya ve temiz bir çevre sloganıyla yola çıktığımız etkinlerin dördüncü günündeyiz. Şehri yaşarken önümüze çıkan tüm engellerin kaldırılmalarını istiyoruz. Engelli okulu olarak öncelikle çocuklarımızın engellerini kaldırmak, daha sonra da şehirdeki tüm insanların engellerinin kaldırılması için çalışıyoruz. Öncelikle Nişantaşı'nda farkındalık yürüyüşü düzenledik. Sonra TRT'de Engelsiz Sahne programına koromuzla katıldık. Çocuklarımızı sinemaya götürdük. Çevremizin temiz olması için de bugün toplandık. Engelleri kaldıracağız. Kent hayatında yaşayan diğer hayvanları da düşünerek, kedi ve köpeklere de mama dağıtacağız. " diye konuştu.

Engelli öğrencilerden İlayda Dağcı da şehir hayatında yaşamanın zor olduğunu söyleyerek, "Buraya bizi görmeleri, duymaları için geldik. Temiz bir çevre için yerlerdeki çöpleri toplayacağız ve sokak hayvanları için mama dağıtacağız. Engelleri aşmak için buradayız. Görün, duyun, anlayın." ifadelerini kullandı.

Engelliler 'Gör, Duy, Anla' Diyerek Çöp Topladı, Hayvanları Besledi - Son Dakika

Kaynak: AA

26 Nisan 2019 Cuma 14:25

Mecidiyeköy, Şişli, Güncel