Engellilerin Boyadıkları Oyuncaklar, Halepli Çocuklara Ulaştırılacak

Çankırı'da ahşap boyama kursunda eğitim gören zihinsel ve fiziksel engellilerin boyadığı oyuncaklar, Halepli çocuklara ulaştırılacak.

ÖZGÜR ALANTOR - Çankırı'da ahşap boyama kursuna katılan zihinsel ve fiziksel engellilerin boyadıkları oyuncaklar, Halepli çocuklara ulaştırılacak.
Çankırı Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi tarafından açılan ahşap boyama kursuna katılan 23 yaş üstü zihinsel ve fiziksel engelliler, boyadıkları oyuncakları yaşadıkları zorluklar içinde yüzlerini az da olsa güldürmesi amacıyla Halepli çocuklara gönderecek.
Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, engellilerin boş zamanlarını değerlendirmesi amacıyla çeşitli kurslar açtıklarını söyledi.
Belediye olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını dile getiren Dinç, "Onların sosyal hayatta daha etkin olmaları için farklı etkinlikler yapıyoruz. Bunlardan biri de ahşap boyama kursu. Eğlenerek, keyif alarak ahşap oyuncakları boyuyorlar." dedi.
"Kardeşlerimizin yürekleri, mazlum yüreklerle çarpıyor"
Engellilerin dünyada yaşananlara da duyarsız kalmadığını vurgulayan Dinç, şöyle devam etti:
"Bu kardeşlerimiz dünyayı takip ediyor. Halep'te, Somali'de, Irak'ta, yani dünyada neler yaşandığını biliyorlar. Buralarda insanlığa yapılan işkenceleri kınıyor ve yaşananlara üzülüyorlar. Engelli bir kardeşimiz haberleri izledikten sonra ağladığını söylüyor. Bu kardeşlerimizin yürekleri, oralardaki mazlum yüreklerle çarpıyor. İnsanlık adına önemli hassasiyetler ortaya koyuyorlar. Bu hassasiyetlerinden dolayı onları kutluyorum."
Dinç, engellilerin boyadığı oyuncakların çok anlamlı şekilde değerlendireceğini bildirerek, "Engelli arkadaşlarımız burada boyadıkları ahşap oyuncakları Halepli kardeşlerine gönderecek. Yaptıkları bu ürünleri dünyanın dört bir yanındaki kardeşleriyle paylaşma arzusunda olmaları takdire şayan bir durum." diye konuştu.
-"Onlar da sevinsin istiyoruz"
Engellilerden Muhammed Bozkurt Uğurlu ise oyuncakları Halepli çocuklar için boyadıklarını dile getirdi.
Suriyelilere yardım etmek için bu çalışmayı başlattıklarını anlatan Uğurlu, "Suriye'den gelen çocuklara küçük de olsa bir katkımız olsun istiyoruz. Onlar da sevinsin istiyoruz. İnşallah beğenirler." dedi.
Oyuncakların belediye tarafından gelecek hafta bölgeye gönderileceği öğrenildi.

Kaynak: AA

09 Ocak 2017 Pazartesi 11:09

İrfan Dinç, Çankırı, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika