Engellilere Sertifikaları Törenle Verildi

Türkiye Beyazay Engelliler Derneği Elbistan Şubesi'nin girişimleri ile açılan takı tasarım ve bilgisayar operatörlüğü kurslarını başarıyla tamamlayan engelliler, sertifikalarını aldılar.

Türkiye Beyazay Engelliler Derneği Elbistan Şubesi'nin girişimleri ile açılan takı tasarım ve bilgisayar operatörlüğü kurslarını başarıyla tamamlayan engelliler, sertifikalarını aldılar.

Elbistan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın hazırladığı ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOĞAKA) desteklediği Tel ve Çivi ile Takı Yapma Kursu'nun yanı sıra, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu'nun finansörlüğünde Elbistan Halk Eğitimi Merkezi'nin organizesiyle açılan Bilgisayar Operatörlüğü (Web Tasarım) Kurslarını başarıyla tamamlayan engelliler, Türkiye Beyazay Engelliler Derneği Elbistan Şubesi'nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman, Garnizon Komutanı Jandarma Kurmay Binbaşı İbrahim Yazıcı, İl Genel Meclisi Üyesi Ali Demir, Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nedim Önder, İş-Kur Elbistan Hizmet Noktası İş ve Meslek Danışmanı Süleyman Özgür, AK Parti Elbistan Kadın Kolları Başkanı Elife Aynur Soydan ile kursiyerlerin katıldığı tören, Türkiye Beyazay Engelliler Derneği Elbistan Şube Başkanı Gökhan Kılıç'ın konuşması ile başladı.

Kılıç, yaptığı konuşmada, "1,5 ay süren Tel ve Çivi ile Takı Yapma Kursu'ndan 9 arkadaşımız, 3 ay süren Bilgisayar Operatörlü Kursu'ndan ise 19 engelli kardeşimiz sertifika almaya hak kazandı. DOĞAKA tarafından desteklenen Tel ve Çivi ile Takı Yapma Kursu'nu tamamlayan arkadaşlarımız, kurs süresince yaptıkları ürünleri Pınarbaşı Mesire Alanı'nda kurulan stantlarda satacak ve gelirleri tamamen kendilerine ait olacak. Kursların açılmasında emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Daha sonra ise kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlerin sertifikaları verildi. - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: İHA

21 Haziran 2013 Cuma 16:13

Doğu Akdeniz, Halk Eğitimi Merkezi, Türkiye Beyazay Derneği, Elbistan, Yerel