Engellilerin Askerlik Sevinci

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde 16 engelli, 'Temsili Askerlik Uygulaması' kapsamında düzenlenen törenlerle bir günlüğüne asker oldu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde 16 engelli, "Temsili Askerlik Uygulaması" kapsamında düzenlenen törenlerle bir günlüğüne asker oldu.
Viranşehir Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda 20 yaşını dolduran 16 engelli öğrencinin 1 günlük temsili askerlik görevini icra etmesi için kına eğlencesi düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen asker gecesinde, temsili olarak askere gidecek engelliler ve aileleri müzik eşliğinde eğlendi.
Etkinlikte ellerine kına yakılan engellilerin daha sonra saçları kesildi. Otobüslerle Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na gelen engelliler, üniformalarını giydikten sonra esas duruş, selam verme, tören yürüyüşü gibi temel askerlik eğitimi aldı.
Daha sonra yemin töreninin yapılacağı alana geçen engelliler, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, ellerini Türk bayrağı ve silahların üzerine koyarak yemin etti.
Duygusal anların yaşandığı etkinlikte gençler üniformayla hatıra fotoğrafı çektirdi. Çocuklarının 1 günlükte olsa asker olmasından dolayı oldukça gurur duyduğunu ifade eden aileler ise yetkililere teşekkür etti.
Öte yandan okul yetkilileri, o anları görüntüleyip, klibi sosyal medyada paylaştı.
Engellilerin Askerlik Sevinci

Kaynak: AA

17 Mayıs 2019 Cuma 17:59

Şanlıurfa, Viranşehir, Güncel