Engellilerin Askerlik Sevinci

Osmaniye'de 40 engelli, bir günlük askerlik sevinci yaşadı.

Osmaniye'de 40 engelli, bir günlük askerlik sevinci yaşadı. Garnizon Komutanlığı Karaoğlanoğlu Kışlası'nda İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen engelli vatandaşlar için temsili askerlik yemin törenine katılan aileler, çocuklarını askeri kıyafetle görünce duygulu anlar yaşadı.

Osmaniye Garnizon Komutanlığı Karaoğlanoğlu Kışlası'nda İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen engelli vatandaşlar için temsili askerlik yemin törenine Osmaniye Valisi Mehmet Oduncu, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Garnizon Komutanı Muhabere Kurmay Albay Ersin Kaya, Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren ve engelli vatandaşların aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende 39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı özel birlikleri vatandaşlara kısa bir gösteri sundu. Gösterilerin ardından komutanlık askerlerinin yardımıyla engelli vatandaşlar, tören alanına kurulan stantlarda bulunan Türk bayrağı ve silahların üzerine ellerini koyarak yemin etti. Osmaniye'de 40 engelli vatandaş, Karaoğlanoğlu Kışlasındaki törenlerin ardından tezkerelerini aldı.

Yemin töreninin ardından engelli askerleri ziyaret eden Vali Mehmet Oduncu ve Belediye Başkanı Kadir Kara engelli vatandaşlarla birebir ilgilenirken, engelli askerler Vali ve Belediye Başkanına yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Temsili bir günlük askerliğin ardından terhis belgelerini alan engelli vatandaşlar diğer askerler ile birlikte öğle yemeğini yedi. Ardından ise Jandarma ekip ve ekipmanları tanıtıldı.

Çocukları ile ilgili üzerlerine herhangi bir vazife düşerse devlet olarak yanınızda olacağım diyen Vali Mehmet Oduncu, "Devletimize uzak kalmayın, biz yetki ve imkanlar çerçevesinde sizlere ve çocuklarınıza her zaman yardımcı olmaya hazırız" dedi. Daha sonra ise silah ve teçhizat sergisi gezildi. - Osmaniye

Kaynak: DHA

12 Mayıs 2014 Pazartesi 21:20

Garnizon Komutanlığı, Kadir Kara, Mehmet Oduncu, Osmaniye, Politika, Güncel