Enka Konferansı Gurur Kaynağı Oldu

Konferans, Balsu Erman'ın konuşmasıyla renklendi.

ENKA öğrencilerinden Balsu Erman'ın başkanlığını yaptığı, konuşmacılar arasında Greenpeace başkanı Uygar Özesmi'nin de bulunduğu çevre, insan hakları, ekonomi, Avrupa Birliği'nin konumu, Türkiye'nin global dünyadaki yeri, eğitim, teknoloji, nüfus ve kalkınma konulu konferans ENKA Okulları için gurur kaynağı oldu.

Tamamen özgün, tamamen Enka'ya ait, tamamen öğrencilerin enerjisi ve ortak akıllarıyla oluşmuş kalıcı, yepyeni ve diğer okullara örnek teşkil edecek, bir konferans oluşturmayı amaçlayan konferans, Balsu Erman'ın konuşmasıyla renklendi.

Konferansın amacı dünyadaki politik, ekonomik ve teknolojik gelişmeleri öğrenci arkadaşlarımızla beraber tartışmak, irdelemek, sebep sonuç ilişkilerini kurmak, ilgili konularda komitelerin ortak akıl ile buldukları sonuçları geniş kitlelere ulaştırmaktı.

Enka tarafından ilk defa düzenlenen bu konferansı her yıl tekrarlayıp uluslararası platforma taşımayı hedefleyen ENKA, 21.yüzyılın, 20.yüzyıldan daha barışçıl, huzurlu ve sağlıklı bir yüzyıl olması için çalışmaktadır.

Konferansa Katılan Okullar: Eyüboğlu Koleji , TED İstanbul Koleji , Alman Lisesi, Ayazağa Işık Lisesi , Erenköy Işık Lisesi , Mustafa Saffet Anadolu Lisesi, İstek Semiha Şakir Lisesi , Emine Örnek Koleji , istek Kemal Atatürk Lisesi, Anabilim Lisesi , İstek Acıbadem Anadolu Lisesi , Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi , Sosyal Bilimler Lisesi , Sainte Pulchérie Fransız Lisesi , Ziya Kalkavan Denizcilik Anadolu Teknik Lisesi , Özel Bahçeşehir Bilfen Anadolu Lisesi , Koç Özel Lisesi , MEF Okulları , St. Benoit Fransız Lisesi , Notre Dame De Sion Fransız Lisesi

Kaynak: Bültenler

15 Mayıs 2012 Salı 08:35

Türkiye, Avrupa Birliği, Greenpeace, Enka, Güncel