Erciş'te "Namazla Diriliş İkinci On Yıl" Programı

Van'ın Erciş ilçesinde Türkiye Gençlik Vakfı koordinasyonunda "Namazla Diriliş İkinci On Yıl" programı düzenlendi.

Van'ın Erciş ilçesinde Türkiye Gençlik Vakfı koordinasyonunda "Namazla Diriliş İkinci On Yıl" programı düzenlendi.

Ensar Vakfı Erciş Şube Başkanlığı, Namaz Gönüllüleri Platformu, İlim Yayma Cemiyeti, Erciş Şubesi, Evrensel Hafızlar Derneği ve Türkiye Diyanet Vakfının desteğiyle kaymakamlık konferans salonunda düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Ensar Vakfının tanıtım sinevizyonunun gösterimiyle başladı.

İmam Ebu Hanife ve İmam Maturidi Araştırma Vakfı Başkan Vekili Muhammet Masum Vanlıoğlu, yaptığı konuşmada, her gün bir il ya da ilçedeki okullarda bu programları icra ettiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

"İnsanlığı kurtaracak olan namazdır. Türkiye'nin dört bir tarafını karış karış dolaşıyorum. İnşallah bunu en güzel şekilde insanlarımıza aktaracağız. Belki bundan sonra tüm ilçelerimizin tüm okullarında gençlerimizle, yavrularımızla, bir araya gelerek namazla diriliş konusunda daha fazla sohbet etme imkanımız olacak."

Erciş Ensar Vakfı Başkanı Mehmet Arif Taşdemir ise Ensar Vakfı olarak Türkiye'de namazla diriliş programlarının 12 yıldır aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, namazın insanlık için önemini belirtti.

Ardından Münir Arıkan ve emekli din görevlisi Abdulmetin Balkanlıoğlu, katılımcılara namaz konulu konferans verdi.

Programa, sivil toplum kuruluşları, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA
11 Mayıs 2018 Cuma 10:41

Son Dakika