Erdek'te Yol Kenarında Başlayan Yangın Ormanlık Alana Sıçradı

Erdek'te yol kenarında başlayan yangın ormanlık alana sıçradıBALIKESİR - Balıkesir'in Erdek ilçesinde yol kenarında başlayan yangın, rüzgarın etkisi ile ormanlık alana sıçradı.

Erdek'te yol kenarında başlayan yangın ormanlık alana sıçradı
BALIKESİR - Balıkesir'in Erdek ilçesinde yol kenarında başlayan yangın, rüzgarın etkisi ile ormanlık alana sıçradı. Balıkesir İtfaiyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri karadan söndürme çalışmalarında bulunurken, iki yangın söndürme helikopteri de çalışmalara katıldı.
Balıkesir'in Erdek ilçesine bağlı Narlı kırsal mahallesi yakınlarında yol kenarında başlayan yangın sert rüzgarın etkisi ile ormanlık alana sıçradı. Zeytinlik alanlar, ormanlık alan ve makilik alan içinde süren yangına Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler müdahale etti. İki yangın söndürme helikopteri havadan müdahalede bulunurken, dozerler ve 3 arazöz ile de karadan yangın alanı çevrelendi. Balıkesir Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı, ekiplerin anında müdahalede bulunduğunu kaydederken, yangının kontrol altına alınmak üzere olduğunu ve ekiplerin yanan alanı tamamen çevreleyerek söndürme işlemini sürdürdüğünü açıkladı.

Kaynak: İHA

16 Temmuz 2018 Pazartesi 17:27

Balıkesir, Erdek, 3. Sayfa
YORUMLAR