Erdoğan'ın, Trump ve Putin'le Yaptığı Telefon Görüşmesinin Detayları Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD Başkanı Trump'la yaptığı görüşmede S-400 konusunda ortak bir komisyon kurulmasını konuştuğu, bu öneriyi Rusya Lideri Putin'e de aktardığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, S-400 krizi konusunda ABD Başkanı Donald Trump'la yaptığı görüşmeyi anlattı. Erdoğan, söz konusu görüşmeye dair detayları Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile de paylaştığını kaydetti.

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, salı akşamı yapılan MYK toplantısında Trump ve Putin'le yaptığı telefon görüşmeleri hakkında kurmaylarına bilgi verdi.

TRUMP ÖNERİYE SICAK BAKIYOR

Edinilen bilgilere göre, Erdoğan, Trump'a, Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 hava savunma sistemine ilişkin içinde NATO'dan bir temsilcinin de bulanacağı ortak bir komisyon kurulması önerisini yaptığını anlattı. AK Parti kaynakları, Trump'ın bu öneriye 'sıcak baktığını' ancak ABD yönetiminde olumsuz yaklaşan bir yapının bulunduğunu dile getirdi.

ABD Başkanı Donald Trump

KOMİSYON ÖNERİSİNİ PUTİN'E DE ANLATTI

MYK toplantısına, Putin'le yaptığı telefon görüşmesinden hemen sonra katılan Erdoğan, Putin'e Trump'la olan görüşmesini ve ABD'ye S-400 savunma sistemi konusundaki ortak komisyon önerisini anlattığını kaydetti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

Venezuela'DAKİ DARBE GİRİŞİMİ

Erdoğan MYK toplantısında Venezuela'da yaşanan gelişmeleri de değerlendirdi. Erdoğan, "Bizim için önemli olan isimler değildir. Önemli olan sandıktan çıkana ve halkın tercihine saygı duymaktır. Libya konusunda da aynı şeyi düşünüyorum" dedi.

Erdoğan'ın, Trump ve Putin'le Yaptığı Telefon Görüşmesinin Detayları Belli Oldu
03 Mayıs 2019 Cuma 07:55

Vladimir Putin, Donald Trump, Dünya, Güncel