Erdoğan: Katar'la Anlaştık, Hem Mülteci Hem de Kendi Vatandaşlarımızı Göndereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Katar, mültecilerden bir kısmını alacak. İŞKUR vasıtasıyla Katar'a nitelikli ve niteliksiz vatandaşlarımızı da gönderebileceğiz' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-İş 22. Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, "G20'de Kanada bizden 25 bin mülteci istedi. Aynı şekilde Katar da bizden mülteci alacak. Ayrıca, nitelikli-niteliksiz işsiz vatandaşlarımızın Katar'da istihdam edilmesi yönünde çalışmalarımız var." açıklamasında bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasının ilgili kısmı şöyle:

"G20'de Kanada bizden 25 bin mülteci istedi. Bu konu ile ilgili gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bunun dışında Katar'dan da bu yönde bir talep geldi. Ayrıca iş anlaşması da yapılabileceği belirtildi. Ben İŞKUR'a da talimat verdim nitelikli-niteliksiz işsiz vatandaşlarımızın Katar'da istihdam edilmesi yönünde. Bu noktada çalışmalar sürüyor, bu gelişme işsizlik rakamlarına da olumlu yansıyacaktır.

"BU MİLLET AÇ KALIR AÇIKTA KALIR AMA..."

Suriye ile ilgili görüş farklılığımız olan ülkelere karşı özel bir husumetimiz yoktur. Bununla birlikte egemenlik haklarımızla ilgili hassasiyetimizden en küçük bir taviz vermemizi de kimse bizden beklemesin. Bu millet aç kalır, açıkta kalır ama asla istiklalinden vazgeçmez.

Sokullu Mehmet Paşa, İnebahtı Savaşı ile ilgili, 'Biz Kıbrıs'ı almakla sizin kolunuzu kestik, sizse İnebahtı'nda bizim sakalımızı traş ettiniz' diyor. Kesilen kol yerine gelmez ama kesilen sakal daha gür olarak yeniden çıkar. Türkiye, bugün de kendisine dost olanlara kazandıran, husumet besleyenlere kaybettiren bir konumdadır.

03 Aralık 2015 Perşembe 13:45

Kanada, Türk İş, Recep Tayyip Erdoğan, Katar, Politika, Dünya, Ekonomi, Ekonomi, Ekonomi, Güncel