Ergani'de İnternet Kafeler Denetlendi

Ergani’de İlçe merkezindeki 36 internet kafe denetlendi.

Ergani'de İlçe merkezindeki 36 internet kafe denetlendi.

Ailelerden gelen şikayet üzerine ilçe genelinde faaliyet gösterten 36 internet kafeye yapılan denetimlerde, İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkındaki Yönetmeliğe uymayan 5 internet kafeye cezai işlem yapıldı.

Kaymakam Erdinç Yılmaz, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, internet kafelerde elektronik ve mekanik oyun alet ile makinelerin bulunamayacağını vurgulayarak, işyerlerindeki bilgisayarlarda uyuşturucu veya uyarıcı madde alışkanlığı, intihara yönlendirme, müstehcenlik, fuhuş, şiddet, kumar ve benzeri kötü alışkanlıkları teşvik eden ve 18 yaşından küçüklerin psikolojik ve fizyolojik gelişimine olumsuz etkisi olabilecek oyunların oynatılamayacağını söyledi. 

Yılmaz, İşyerlerine giren ve çıkanların tespiti amacıyla gerekli kamera kayıt sisteminin kurulması gerektiğini ifade ederek, "Bu sistem aracılığıyla elde edilen kayıtlar 7 gün süreyle saklanır ve bu kayıtlar yetkili makamlar haricindeki kişi ve kuruluşlara verilemez. Konusu suç oluşturan içeriklere erişimi önleyici tedbirleri almak, içerik filtreleme yazılımını kullanmak, erişim sağlayıcılardan sabit IP almak ve kullanmak gerekiyor" diye konuştu. - Diyarbakır

Kaynak: AA

21 Ağustos 2014 Perşembe 11:26

Erdinç Yılmaz, Ergani, Yerel