ERİD Yönetimi, İftarını Mardin'de Açtı

Zonguldak'ın Ereğli Sanayici ve İş Adamları Derneği (ERİD) yönetimi, Mardin Kızıltepe'de yaklaşık 500 kişiye iftar verdi.

İftara yoğun katılım olurken, dernek başkanı Abdurrahman Şentürk, iftar yemeğine Suriye'den kaçan halkın da yoğun katılım gösterdiğini söyledi.

Ereğli Sanayici ve İşadamları Derneği (ERİD) yönetimi tarafından her sene Türkiye'nin farklı bölgelerinde düzenlenen iftarlara bu sene Mardin Kızıltepe'de devam edildi. 11 ayın sultanı Ramazan ayında Mardin'e giden Ereğli Sanayi ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk, Ertan Kocuk, Selçuk İnceoğlu, Yunus Akay, Ercan Turan, Erol Sarı, ERİD danışmanı M.Emin Çolakoğlu ve Genel Sekreter Mehmet Özdemir Mardin halkı ile iftar yemeğinde buluştu. Ankara'dan uçakla Mardin'e giden ve Kızıltepe Kaymakamlığı ile ortak alanda düzenlenen iftar yemeğinde yemek dağıtımını da dernek üyeleri gerçekleştirdi. İftar yemeği sonrasında Mardin halkı ile sohbet imkanı da bulan dernek üyeleri, aynı gün ilçeye döndü.

İftar programı ile ilgili açıklamada bulunan Ereğli İşadamları Derneği Başkanı Abdurrahman Şentürk, her sene düzenledikleri iftar programını bu sene Kimse Yok mu Derneği ile ortaklaşa olarak Mardin Kızıltepe düzenlediklerini kaydetti.

Açılım sürecine destek vermek için Mardin'e gittiklerini kaydeden Şentürk, şunları söyledi:

"Ereğli Sanayici ve İşadamları Derneği olarak daha önce de yurdun değişik yerlerinde iftar programlarına iştirak ediyorduk. Bu sene açılım ve demokratikleşme adına Türkiye'de yapılan bu güzelliğe katkı olsun anlamında Güneydoğu Anadolu'da iftar verme düşüncesi hasıl oldu. Yönetim kurulu olarak karar aldık. Konu ile ilgili olarak Kimse Yok mu Derneği ile işbirliği yaptık. Mardin Kızıltepe merkezinde kaymakamlık ile ortaklaşa iftar verebileceğimizi söylediler. Buradan yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla günü birlik programla Ankara'dan uçakla Mardin'e gittik. Burada iftar organizasyonunu gerçekleştirdik. Arkadaşlarımız ile birlikte yemek dağıtımını organize ettik. Oradaki insanlarla hasbihal ettik. Programımız oldukça verimli geçti. Fevkalade yoğun bir katılım oldu. Kızıltepe dediğimiz yer nüfusu oldukça fazla olan bir yer. Bununla birlikte Suriye'deki savaştan kaçan göçmenlerin de fazla olduğu bir yer. Yemek dağıtımında onların da yemeğe iştirak ettiklerini ve uzun kuyrukların oluştuğunu gördük. Biz faydalı olduğu kanaatindeyiz. İnşallah hayırlara vesile olmuştur."

Kaynak: CHA

22 Temmuz 2013 Pazartesi 14:08

Türkiye, Suriye, Kızıltepe, Mardin, Yerel