Erkeğin Gözyaşları Filmi

Erkeğin Gözyaşları filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Erkeğin Gözyaşları filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Fegele ailesi ile Rusya’nın sevimli bir kasabasında normal bir hayat sürerken nazilerin zulüm tehdidi karşısında babası Amerika’ya göçer. Orada çalışıp, ailesine para gönderecektir. Babanın yola çıkmasından hemen sonra felaketler başlamış ve ortam yaşanamayacak bir hal almıştır.Fegele Amerika’ya gitmek umuduyla hazırlanan kasabalıların arasına katılarak yola çıkar. Ancak İngiltere’ye kadar gidebilir.

İngiltere’de Hristiyan bir ailenin yanında yetiştirilir. Bir zaman sonra Suzie adını alan Fegele, Paris’e yelken açar. Burada Rus dansçı Lola ile çalışmaya başlar, tek amacı para biriktirip Amerika’daki babasını bulmaktır.

Yeni bir operada birlikte iş bulurlar ve kaderlerini değiştirecek opera sanatçısı Dante ve at terbiyecisi bir çingene olan Cesar ile tanışırlar. Aşkın fazlaca yaşandığı bir sırada Nazilerin Paris’e gelmesiyle olayların boyutu da değişmeye başlamıştır.
Yönetmen: Sally Potter
Senaryo: Sally Potter
Oyuncular: Danny Scheinman, Johnny Depp, John Turturro, Cate Blanchett, Christina Ricci
Filmin Türü: Drama
Orijinal Adı: The Man Who Cried
Yapımcı Firma: Adventure Pictures [uk]
Yapım Yılı: 2000
Yapım Ülkesi: İngiltere/Fransa
Orijinal Dili: İngilizce/Rusça/Fransızca/İtalyanca
Filmin Süresi: 97 dk.
Resmi Sitesi:
Vizyon Tarihi: 28.12.2001
01 Temmuz 2011 Cuma 09:57

Güncel