EuroSport.com

Ersan İlyasova: Eurobasket 2015'te Başarılı Olacağız

NBA ´deki temsilcilerimizden Milwaukee Bucks takımında forma giyen Ersan İlyasova açıklamalarda bulundu.

Sezon başında geçirdiği sakatlık sonucu bir süre takımından ayrı kalan İlyasova “Sezon başında talihsiz sakatlıklar yaşadım üst üste ,formamı çok özlemiştim ,son 3-4 maçtır oynamaya başladım , iyi çalışıyorum , ritmimi yakalayıp daha iyi olacağım”dedi.


“Takımın kimyası değişti”


Milwaukee Bucks’ın bu seneki başarılı NBA performansını da değerlendiren İlyasova “Sezon başında bizden kimse böyle bir çıkış yapabileceğimizi beklemiyordu. Jason Kidd’in gelişi ile playofflar için hedef koyduk. Takımda çok yetenekli oyuncularımız var ve önümüzde 25 maç daha var. Bunları tek tek düşünüp normal sezonu en iyi yerde bitirip , playofflara en iyi şekilde girmek istiyoruz” şeklinde konuştu.


“EuroBasket'te oynamak istiyorum ”


NBA’de ki başarılı temsilcimiz A Milli Basketbol Takımı hakkında ise “Sakatlığımdan dolayı en son olan turnuvada milli formadan uzak kaldım . 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonasında zor bir gruptayız . Bu zor grubun bizi daha iyi motive edeceğini zorlu takımlar arasından çıkıp finallerde işimizi daha kolay yapabileceğimizi düşünüyorum . Enes , Semih , Ömer , Furkan gibi NBA tecrübesi yaşamış oyuncularımız var. Hocamız Ergin Ataman çok tecrubeli bir hoca , zoru seven bir takımız , bu turnuvada başarılı olacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer haberler için Ajans Basketbol

Kaynak: EuroSport.com
28 Şubat 2015 Cumartesi 12:49
YORUMLAR

Son Dakika