Ertuğrul Gaziyi Anma ve Yörük Şenlikleri

Bilecik’in Söğüt ilçesinde, bu sene 734’üncüsü düzenlenen Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliklerinde şehitler için mevlit okutuldu, geleneksel şifalı pilav kapak açma töreni gerçekleştirildi.

Bilecik'in Söğüt ilçesinde, bu sene 734'üncüsü düzenlenen Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenliklerinde şehitler için mevlit okutuldu, geleneksel şifalı pilav kapak açma töreni gerçekleştirildi.

Ertuğrul Gazi Türbesi önünde Vali Ahmet Hamdi Nayir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Kaymakam Berkan Sönmezay, Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır ve İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ile birlikte Yörükler ve vatandaşların katıldığı mevlitte, Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu. İlçe Müftüsü Mehmet Ali Bal'ın okuduğu duanın ardından Vali Nayir ve beraberindekiler, geleneksel şifalı pilav kapak açma törenini gerçekleştirdi. Etkinliklerde, katılımcılara şifalı pilav ikramı yapıldı.

Daha sonra Vali Nayir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Koç ve beraberindekiler, Ertuğrul Gazi Türbesi alanında kurulan Yörük çadırlarını ziyaret ederek, şenliklere katılımlarından dolayı teşekkür etti. - BİLECİK

Kaynak: İHA

13 Eylül 2015 Pazar 16:58

Ahmet Hamdi Nayir, Söğüt, Bilecik, Ertuğrul Gazi, Yerel