Ertuğrul Günay'dan 'Yunus Emre'Li Mesaj

Eski Kültür ve Turizm Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Berat Kandiline ilişkin 'Kutlu Berat Kandili, yalan, iftira, kin, hırs ve nefretten insanlığı korusun; barış, bolluk, anlayış ve kardeşliğe vesile olsun' dedi.

Eski Kültür ve Turizm Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Berat Kandiline ilişkin "Kutlu Berat Kandili, yalan, iftira, kin, hırs ve nefretten insanlığı korusun; barış, bolluk, anlayış ve kardeşliğe vesile olsun" dedi. Günay, Yunus Emre'den de dizeler paylaştı: "Bir kez gönül yıktın ise, Bu kıldığın namaz değil"

Günay, Twitter hesabından Berat Kandili dolayısıyla "Kutlu Berat (Beraet) Kandili

yalan, iftira, kin, hırs ve nefretten insanlığı korusun; barış, bolluk, anlayış ve kardeşliğe

vesile olsun" ifadelerini paylaşırken, ayrıca şunları da kaydetti:

"Müslümanlık ve tüm dinler özünde, inanıp iyi ve doğru işler yapmayı emrediyor.

Onu çatışma aracına dönüştürenler bu özü hiç anlamayanlardır. Anadolu toprağının büyük sesi Yunus da bunu söylüyor; "Sen kendine ne istersen, Gayrıya da onu iste, Dört kitabın manası Budur, eğer var ise. Yunus Emre'm devam ediyor; "Aksakallı bir hoca, İstersen var bin Hacca, Hepsinden iyice, Bir gönle girmektir.' ve yine Yunus; "Bir kez gönül yıktın ise, Bu kıldığın namaz değil, Yetmiş iki millet dahi, Elin yüzün yumaz değil. Kandilimiz mübarek olsun." - Ankara

Kaynak: ANKA

23 Haziran 2013 Pazar 14:37

Twitter, İzmir, Ak Parti, Ertuğrul Günay, Politika, Güncel