Erü'de 'Vatan Sevgisi ve Milli Şuur' Kapsamında İlk Öğrenci Kafilesi Çanakkale'ye Uğurlandı

Erciyes Üniversitesi’nde “Vatan Sevgisi ve Milli Şuur” projesi kapsamında Çanakkale’ye öğrenci turu başladı.

Erciyes Üniversitesi'nde "Vatan Sevgisi ve Milli Şuur" projesi kapsamında Çanakkale'ye öğrenci turu başladı. 46 öğrenciden oluşan ilk grup kafile, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız ile Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa tarafından Çanakkale'ye uğurlandı.

Üniversitenin Sabancı Nizamiyesi önünde gerçekleştirilen uğurlamada konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, 4 gün sürecek tur kapsamında öğrencilerin Bursa, Edirne, Çanakkale ve Ankara'yı ziyaret edeceklerini söyledi.

Öğrencilerin milli mücadeledeki Çanakkale ruhunu yerinde görmeleri açısının Çanakkale turunun önemli olduğuna vurgu yapan Rektör Yardımcısı Yıldız, "Eminim ki, siz şu anda milli hislerle bir halet-i ruhiye içerisindesiniz. O topraklara gidip de üniversitemize döndüğünüzde halet-i ruhiyenizin sizin hayal edemeyeceğiniz ölçüde değişeceğini göreceksiniz. Sizlerden ümitliyiz. Sizlerle onur ve gurur duyuyoruz" dedi.

Çanakkale turunda öğrencilere rehberlik eden Okutman Ahmet Nedim Kilci de, 1999 yılından bu yana vatan sevgisi ve milli şuur projesiyle 23 bin öğrenciyi Çanakkale'ye götürdüklerinin altını çizdi. Kilci, "Şunu unutmayınız ki! Siz atalarınızı anmaya değil, anlamaya gidiyorsunuz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Okutman Ahmet Nedim Kilci'ye çiçek takdim ederek, kafileyi yolcu etti. - KAYSERİ

Kaynak: İHA

23 Mart 2017 Perşembe 13:51

Erciyes Üniversitesi, Çanakkale, Yerel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri