Erzincan'da İftar Çadırının Açılışı Yapıldı

Erzincan Belediyesi, ramazan boyunca sürecek etkinliklere başladı.

Erzincan Belediyesi, ramazan boyunca sürecek etkinliklere başladı.
Atatürk Parkı ve Belediye Kültür Evi arkasında devam eden etkinliklerin ilki Ramazan'ın 1. günü gerçekleşti. Erzincan'da Ramazan Akşamları adlı programların açılışı, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Eşi Muhsine Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Jandarma Alay Komutan Jandarma Albay Murat Orhan Tonğ, protokol üyeleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, kamu kurum yöneticileri ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.
Vali Süleyman Kahraman, Eşi Muhsine Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Atatürk Parkında kurulan ve iki yıldır olduğu gibi bu yıl da Çalık Holding sponsorluğunda gerçekleştirilen iftar çadırında vatandaşlarla birlikte iftar yaptıktan sonra Belediye Kültür Evi arkasında ki Ramazan Akşamları programına katıldılar. Burada bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy; "Şehrimiz dünyanın en güzel kentlerinden bir tanesi. Burada küçültülmüş bir Anadolu var. Burada hiçbir problem olmadan Ramazan ayını da Muharrem ayını da kutlayabiliyoruz. Sizlerle birlikte üçüncü Ramazanını da coşkuyla kutluyoruz. Bu sene İftar çadırımızı Atatürk Parkında kurduk en az 1.500 kişiye iftar yemeği veriyoruz. Ramazan etkinliklerimiz burada gerçekleşecek. İnşallah 30 günü dolu dolu geçireceğimiz bir Ramazan olacak. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın" dedi.
Vali Süleyman Kahraman ise "Ramazan ayı birliğin beraberliğin oluşması için vesile olan bir aydır. Bu akşam siz değerli hemşehrimiz ile birlikte orucumuzu açtık. Hepimizin Ramazanı mübarek olsun. Erzincan'a veda ederken varsa benden yana hakkım sizlere helal olsun. Sizler de hakkınızı bana helal edin. Birliğinizi, beraberliğinizi hiçbir zaman kaybetmeyin. Fırsat buldukça severek görev yaptığım Erzincan'ı ziyarete geleceğim. Hepiniz Allah'a emanet olan hayırlı Ramazanlar olsun " dedi.
Daha sonra Erzincan Belediyesi Mehter takımının okuduğu marşlarla izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. - ERZİNCAN

Kaynak: İHA

09 Haziran 2016 Perşembe 08:15

Erzincan Üniversitesi, Cemalettin Başsoy, Erzincan Belediyesi, Süleyman Kahraman, Yerel