Erzurum Demiryolunda Kış Mesaisi

Demiryolunda kış mesaisiSibirya soğuklarının hüküm sürdüğü Doğu Anadolu Bölgesi'nde TCDD görevlileri, demiryolu ulaşımının açık kalması için yoğun çaba sarfediyor.

Demiryolunda kış mesaisi

Sibirya soğuklarının hüküm sürdüğü Doğu Anadolu Bölgesi'nde TCDD görevlileri, demiryolu ulaşımının açık kalması için yoğun çaba sarfediyor.

Erzurum-Kars Demiryolu'nda, 217 kilometrelik mesafede hattın açık kalması için demiryolu işçileri, kış boyunca raylarda kar ve buz temizliği yapıyor. Sabahın erken saatlerinde sırtladıkları küreklerle istasyonda bulunan demiryolu hattına inen işçiler, yolda rotatifle, tünellerde ise kazmalarla buz temizliği yapıyor. İşçiler, tünellerde hava sıcaklığının sıfırın altında 30 dereceye düşmesi nedeniyle ulaşan buz kütlelerini kırarak trenin tünelden sorunsuz geçmesini sağlıyor. İşçiler, tünellerde kırdıkları büyük buz kütlelerini vagonlara yükleyerek tünel dışına taşıyor.

Kar yağışının ardından yolların kapanmaması için çalışma yaptıklarını ifade eden TCDD yetkilileri, Yolların gün boyu açık kalması, trenlerin güvenli bir şekilde gidip gelmesi ve yolcularımızın rahat seyahat edebilmeleri için gerekleri önlemlerin alınması gerekiyor. İşçiler, iş makinelerin de yardımı ile bu görevi sürüdürüyor dediler.

Erzurum Demiryolunda Kış Mesaisi - Son Dakika

Kaynak: DHA

14 Şubat 2019 Perşembe 11:15

Doğu Anadolu Bölgesi, Sibirya, Erzurum, Sabah, Kars, Tcdd