Esenlik Geleneksel Hediye Kampanya Çekilişi Yapıldı

Esenlik Süper Marketlerin düzenlediği geleneksel hediye kampanyasında 3 adet son model jip ve 444 hediye, çekilişle sahiplerini buldu.

Esenlik Süper Marketlerin düzenlediği geleneksel hediye kampanyasında 3 adet son model jip ve 444 hediye, çekilişle sahiplerini buldu.
Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştiren çekilişe, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz, Malatya Hacı Bektaşı Veli Kültür Merkezi Genel Vakfı Başkanı Hasan Meşeli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Noter huzurunda yapılan çekiliş öncesinde konuşma yapan Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz, Esenlik'in Malatya ile birlikte büyüyen bit şirket olduğunu belirterek, "Esenlik bin 500'ü aşan istihdamı ile 350 milyona ulaşan cirosuyla şehrimizin en önemli lokomotif kurumlarından bir tanesi oldu. Esenlik kurulduğundan bugüne sürekli büyüyen bir şirket oldu. Son yıllarda deyim yerindeyse yürüyüşünü koşuşmaya dönüştürdü ve her alanda kendini geliştirdi" dedi.
Esenlik faaliyetleri hakkında da bilgi veren Boyraz, "Süper marketlerimizi 12 şubeden 41 şubeye çıkardık, pratik marketleri kurduk özelikle son dönemlerde ihtiyaç olan discount marketçilikte ihtiyaç olan bir şeydi 8 tane şube açtık. Belediyelerin ihtiyacı olan alt yapı üst yapı hepsini en güzel bir şekilde üretip geliştirdik. Şu anda 1 milyon cirodan 40 milyon ciroya gecen bir orana ciroya ulaştırdık" şeklinde konuştu.
Temizlik işleri konusunda da büyük başarı gösterdiklerini ifade eden Boyraz, "Temizlikte gelinen nokta ortada, dışarıdan gelen birileri Esenlik Şirketi tarafından şehir de yapılan temizliği görüyorlar. Özelikle tıbbi atık, ilaçlamadır gibi bu alanda çok güzel çalışmalar yapıyoruz" diye konuştu. Esenlik'in başarısını 3 nedene bağlayan Boyraz, "Birincisi bizlere hedef koyan, bizlere vizyon gösteren ve bizi sonuna kadar destekleyen büyükşehir belediye başkanımız, ikincisi esenlik personelimiz bir diğeri ise bize inanan Malatya ve bize destek veren halkımızdır" ifadelerine yer verdi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Esenlik'in bölgede bir aktör hallinde olduğunu ifade ederek, "Esenlik artık Malatya'nın malı, her yönü ile birçok alanda büyüdü ve birçok alanı da değiştirdi. Büyükşehir Belediyesi olarak büyük bir çalışmanın içerisindeyiz ve yeni bir alt yapıya kavuşuyor ve bir şehrin değişimine hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bu değişimlerin içerisinde ciddi bir katkısı olanda Esenlik Şirketimizi aldığız ilk günde bu güne kadar kat kat büyüterek bu güne getirdik, emeğe geçenlere teşekkür ediyorum" sözlerine yer verdi.
AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı'da yaptığı konuşmasında, Esenlik'in yapmış olduğu çalışmalarda elde ettiği kazancı tekrar Malatyalılarla paylaşan bir şirket olduğu ifade ederek, "Esenlik kurulduğundan bugüne kadar Malatya'mızda hem fiyat anlamında bir denge politikası izlemiş hem de Malatya'mızın sosyal kültürel yapısına katkı sunmak için programlar yapmış olan bir şirketimiz. Biz Malatya olarak yerli ve milli olan ürünlere destek vermek gayret göstermemiz lazım" ifadelerini kullandı.
Esenlik'in sadece Malatya'da değil hem bölgede hem de ulusal anlamda bir marka olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, "Büyükşehir belediye başkanımız göreve geldiğinde Esenlik şirketimiz sadece Malatya'da hizmet veren bir şirketimizdi. Şimdi sadece Malatya'da değil bölgede ve Türkiye'de faaliyet gösteren bir gözbebeğimiz haline geldi" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından kura çekimine geçildi. Noter huzurunda yapılan çekişte ilk olarak son model jip talihlileri belirlendi. Protokol tarafından yapılan kura çekimi ile 2018 model lüks jip kazanan talihliler Okan Adaş, Ali Kızılkaya ve Hakan Akgün oldu. 444 hediyenin de talihlileri kura ile belirlenirken, program sanatçı Alişan konseri ile son buldu. - MALATYA

Kaynak: İHA

16 Aralık 2017 Cumartesi 15:33

Abdullah Hacı, Yeşilyurt, Ahmet Çakır, Malatya, Politika, Güncel