Esenyurt'taki doğal gaz patlamasının yarattığı korkunç tablo bugün ortaya çıktı

Esenyurt'ta 10 katlı binada doğal gaz kaynaklı meydana gelen ve 5 kişinin yaralandığı patlama sonrası bina içi ve daireler görüntülendi. Bina, patlama sebebiyle adeta savaş alanına döndü.

Esenyurt'ta 10 katlı binada doğalgaz kaynaklı meydana gelen patlama sonrası bina içi ve daireler görüntülendi. Adeta savaş alanını andıran dairede eşyaların kullanılamaz hale geldiği ve iki blok arası siteyi ayıran duvarların yıkıldığı görüldü. Site içinde milyonlarca liralık hasar olduğu tahmin ediliyor.

ASANSÖR KABİNLERİNE KADAR YIKILDI

Olay dün Piri Reis Mahallesi'nde bulunan 10 katlı bir binanın 2'nci katındaki daire de yaşanmıştı. Doğal gaz sıkışması kaynaklı olduğu söylenilen patlama sonrası 2'si ağır 3 kişi yaralanmıştı. Yaralılar taburcu edilirken daire içi savaş alanına döndü. Daire de patlama sonrası iki bloku ayıran duvarın yanı sıra, daire duvarları ve asansör kabinlerinin yıkıldığı da görüldü.

3-5 MİLYONLUK HASAR SÖZ KONUSU

Site yönetiminde görevli Metin Aksoy ise patlamanın doğal gaz kaynaklı olabileceğini ancak kesin raporun henüz çıkmadığını belirterek, "Rapora göre bizim bir yorum yapma ya da bir söz söyleme hakkımız söz konusu olacaktır. 3 milyon ve 5 milyon diye hasar olduğunu söyleyen de var ancak sigorta şirketleri ve işin teknik sorumlularının maddi hasarın boyutunu yanıtlaması uygun olacaktır. Şu anda patlamanın olduğu blokta elektrik, su ve doğal gaz hattı hasar gördüğü için çalışmalarımız devam ediyor. Diğer blokta elektrik mevcut gün içinde su ve doğal gazı da o kata vermeye çalışıyoruz bununla ilgili teknik çalışmalarımız devam ediyor. Herkese geçmiş olsun diyorum inşallah bir daha böyle bir olayla karşılaşmayız" dedi.

Esenyurt'taki doğal gaz patlamasının yarattığı korkunç tablo bugün ortaya çıktı - Son Dakika
Kaynak: İHA
08 Nisan 2020 Çarşamba 13:17
YORUMLAR (12)
  • Abuş : Allah can sağlığı versin. Ama 3-5 milyonda nedir komple site mi yapıyorsun. Çıldırmak için nedenin olmalı abuş
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Merhametlı nur : YazıKmsu koronowırus belası warken bıde adamlar bunla ugrasıcak ALLAH sabır versın guc guvvet wersın bol rızk wersın yasama sewımcı wersın ne dıyım
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika