Eski eşini sokak ortasında vuran sanığın savunması pes dedirtti: Talihsiz bir şekilde vuruldu

Mersin'de geçen yıl sokak ortasında 2 çocuk annesi eski karısını pompalı tüfekle vurup, ağır yaralayan sanık mahkemedeki savunmasında, "Olay günü eski eşim talihsiz bir şekilde vuruldu. Olaydan dolayı pişmanım" dedi.

Mersin'de geçen yıl sokak ortasında 2 çocuk annesi eski karısını pompalı tüfekle vurup, ağır yaralayan sanık Özkan Y.'nin yargılanmasına devam edilirken. Eski eşini öldürmeyi hiçbir zaman düşünmediğini iddia eden sanık, Hatun K.'nin talihsiz bir şekilde vurulduğunu söyledi.

SANIĞIN TUTUKLULUK HALİNİN DEVAM ETMESİ TALEP EDİLDİ

Mersin 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki 4. duruşmaya tutuklu sanık Özkan Y. SEGBİS ile katılırken, koronavirüs salgını dolayısıyla mahkeme salonuna sadece taraf avukatları alındı. Duruşmaya rahatsızlığı dolayısıyla Hatun K. katılmadı. Duruşmada iddia makamı adli tıptan gelecek raporun beklenmesini, sanığın tutukluluk halinin devam etmesini talep etti.

ÖLDÜRECEK OLSAM İLK BULUŞTUĞUMUZDA ÖLDÜRÜRDÜM

Sanık Özkan Y. ise söyledikleriyle pes dedirtti. Eski eşini hiçbir zaman öldürmeyi düşünmediğini kaydeden Özkan Y., "Çocuğumuzu kendisinden almak için olay günü kendisi beni aramıştır. Hatta diğer eşinden olan çocuğunu da istediği yere birlikte bıraktık. Ben öldürecek olsam ilk buluştuğumuzda öldürürdüm. Olay günü eski eşim talihsiz bir şekilde vuruldu. Olaydan dolayı pişmanım. 16 aydır cezaevindeyim. Dükkanım kapalı. Annem ve babam yaşlı. Tahliyemi talep ediyorum" dedi.

Müşteki avukatları da iddia makamının iddianamesine katıldıklarını, raporun gelmesinden sonra detaylı savunma yapacaklarını ve sanığın tutukluluk halinin devam etmesini istedi.

SANIĞIN AVUKATLARI TAHLİYE EDİLMESİNİ TALEP ETTİ

Sanığın avukatları da olayda kasten öldürme suçunun oluşmadığını, kasten yaralama suçunun işlendiğini ve müvekkillerine bu suçtan ceza verilmesini istediler. Ayrıca avukatlar, 16 aydır müvekkillerinin tutuklu bulunduğunu, mevcut olaydan dolayı artık cezasını çektiğini ve tahliye edilmesi gerektiğini ifade ettiler.

MAHKEME TUTUKLULUK HALİNİN DEVAM ETMESİNE KARAR VERDİ

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devam etmesine karar vererek, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Eski eşini sokak ortasında vuran sanığın savunması pes dedirtti: Talihsiz bir şekilde vuruldu - Son Dakika
Kaynak: İHA
15 Eylül 2020 Salı 16:03
YORUMLAR (18)
  • Adli : Bu vahşetler durmaz kardeşim Türkiye'de her tarafta insanlar can güvenliği ortadan kalktı, Cezalar caydırıcı değil, suç yakalanıp adliyeye götürülüyor, Yasa gereği adli kontrol şartı ile serbest bırakılıyor, Bir ülkede cezalar caydırıcı olmadığı sürece suç işleme oranı düşmez, Polis suçluya müdahale etmiyor, caddelerde geceleyin nara atıp bağıran ve sağa sola saldıran kişilere bekçide poliste müdahale etmiyor, Kamu düzeni bozuldu memur amir bu koronavirüste tuzu biberi oldu kimse mesaiye gelmiyo
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika