Eski Köye Yeni Adet Filmi

Eski Köye Yeni Adet filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tüm bilgileri. Eski Köye Yeni Adet filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Yıl 1990… Köye gelen sağlık ekipleri, en az üç çocuğu olan tüm kadınlara doğum kontrolü için spiral takar. Köy halkının yapılan işlemle ilgili fikirleri yoktur. Sağlık ekipleri gittikten sonra bir araya toplanan erkekler, kadınlara yapılan işlemle ilgili akıl yürütmeye başlar. Ortaya birçok fikir atılır ve en sonunda spiralin bir mikrofon olduğuna kanaat getirilir. Devletin gözünün üzerlerinde olduğunu düşünen köy halkı, mikrofonlar sayesinde dinlendiklerini düşünür. Başlarına iş açmamak için tetikle olan ahali, kadınların yanında siyasi hiçbir şeyden bahsetmemeye, onlara kibar davranmaya başlar. Durumdan yararlanıp devletten takdir görmek isteyenlerse kadınlardaki mikrofona hazır ola geçerek 'Vatan Sana Canım Feda' diye bağırırlar. Yaşanan birbirinden komik durumlar, köyde tüm dengelerin alt üst olmasına neden olur.

Ferit Karahan ile Gülistan Acet'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Karahan ve Acet kaleme alıyor. Oyuncu kadrosunda Bülent Emrah Parlak, Füsun Demirel, Nail Kırmızıgül, Haki Biçici, Burcu Gönder Parlak, Gülhan Tekin, Meltem Yılmazkaya gibi isimlerin yer aldığı filmin müzikleri ise Tuna Hizmetli’ye ait.
Yönetmen: Gülistan Acet, Ferit Karahan
Senaryo: Gülistan Acet, Ferit Karahan
Oyuncular: Bülent Emrah Parlak, Nail Kırmızıgül, Füsun Demirel, Burcu Gönder, Haki Biçici, Gülhan Tekin, Meltem Yılmazkaya, Osman Akça, Ali Rıza Tanyeli, Muhammed Cangören, Asiye Dinçsoy, Gürsu Gür, Nilüfer Kılıçarslan, Ali Rıza Kubilay, Güner Özkul, Derya Karadaş
Filmin Türü: Komedi
Orijinal Adı: Eski Köye Yeni Adet
Yapımcı Firma: Juli Sanat
Yapım Yılı: 2018
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dili: Türkçe
Filmin Süresi: 102 dk.
Dağıtıcı Firma: CGV Mars Dağıtım
Vizyon Tarihi: 20.07.2018
Eski Köye Yeni Adet Filmiyle ilgili detaylı bilgi için tıklayın.
Sinema ile ilgili herşey için tıklayın.

Kaynak: InterSinema.com

20 Haziran 2018 Çarşamba 15:54

Yönetmen, Ferit Karahan, Sinema