Eski Rize Milletvekili Yılmaz Açıklaması

Eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, milletin askersiz, polissiz rahat uyuyamayacağını belirterek, 'Bu vatan nöbetiniz hiçbir tarikat adına değil, hiçbir cemaat adına değildir.

Eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, milletin askersiz, polissiz rahat uyuyamayacağını belirterek, "Bu vatan nöbetiniz hiçbir tarikat adına değil, hiçbir cemaat adına değildir. Nöbetimiz sadece Türkiye'dir, vatan adınadır. Çünkü en büyük tarikat, mezhep vatandır." dedi.

Yılmaz, Polis Akademisi Başkanlığındaki Ali Birinci Kültür Merkezi'nde, Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) öğrencilerine "Türkiye Hepimizin" başlıklı konferans verdi.

Şevki Yılmaz, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, kadınıyla erkeğiyle polis ve asker bir olan Türk milletinin din ve devlet muhafazası için nöbette olduğunu söyledi.

Türkiye'deki mandacılar ile piyonların bir araya gelseler bile Türkiye'yi yenemeyeceklerini kaydeden Yılmaz, "Bütün dünyanın gözü Anadolu'da. Osmanlı'yı da yıktılar. İngilizler baktılar ki petrol haritasına, 1800'lü yıllarda bütün petrol Osmanlı şehirlerinde. Kuveyt, Dubai, Musul şehrimiz. Biz petrolü bulduk. Borçlu Osmanlı tekrar ayağa kalkacak, petrol ülkesi olacak. Bunun mutlaka yıkılması lazım ama yine muvaffak olamadılar." diye konuştu.

Türkiye'deki darbelerin temelindeki 3 suçtan bahseden Şevki Yılmaz, şöyle konuştu:

"Bütün darbelerde 3 tane suç var. Bizi bizden dinleyeceksiniz. Suçlanan biziz. Bir de suçlanan dinlenmez mi? Savunmasız yargı, infaz olur mu? Bir, Türkiye'yi kalkındırma sevdası. Anadolu iş adamları ile Menderes tekelci sermayenin belini kırmıştır. İkinci, suçumuz ne? Müslüman ülkeler arası ekonomik birliği teşvik edeni yaşatmazlar. Tüketen olursanız sizden iyi insan yoktur ama üreten olursanız kıyamet kopar bu ülkede. Ürettiğini alırsan irtica, yobaz olmuyorsun, tüketmede gerici olmuyorsun, üretmeye başlayınca gerici oluyorsun."

"Bu millet askersiz, polissiz rahat uyuyamaz"

Yılmaz, Türkiye Cumhuriyeti 9'uncu Başbakanı Adnan Menderes'in idam edilirken Avrupa'nın sesini çıkartmadığını, ancak terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in idam edilmesi gündeme geldiğinde dünyanın adeta ayağa kalktığını söyledi.

Devletsizliğin yıkım olduğunu, devleti yaşatmak ve millet için görev yaptıklarını belirten Şevki Yılmaz, "12 Eylül'ü yaptılar. 12 Eylül sabahı Amerikan basını, Avrupa basını 'Bizim çocuklar başardı' diyordu. Ama 16 Temmuz sabahı öyle diyemediler. 16 Temmuz sabahı aynı Avrupa, 'Bizim çocuklar kaybetti' dedi sayenizde, Allah'a şükürler olsun. Emniyet bizim, asker bizim, polis bizim, biz paşalara değil, maşalara karşıyız. Bu millet askersiz, polissiz rahat uyuyamaz ki." ifadelerini kullandı.

"Bu nöbetiniz vatan adınadır"

Milletin 15 Temmuz darbe girişimine tokat vurduğunu kaydeden Yılmaz, şöyle devam etti:

"15 Temmuz milat oldu. Milletimiz 15 Temmuz'da 'ya istiklal ya ölüm' dedi. Siz şu nöbetlerinizi Türkiye için mi yaptığınızı zannediyorsunuz? Vallahi Kabe için nöbette polissiniz, Resulullah'ı korumak için de polissiniz, Kudüs'ü korumak için de polissiniz, bu millet o gün tuttu, ölene kadar da tutacak. Bu nöbetiniz hiçbir tarikat adına değil, hiçbir cemaat adına değildir. Nöbetimiz sadece Türkiye'dir, vatan adınadır. Çünkü en büyük tarikat, mezhep vatandır."

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, konferans sonunda Yılmaz'a plaket verdi ve polis şapkası hediye etti.

Kaynak: AA

03 Kasım 2016 Perşembe 20:24

Şevki Yılmaz, Ali Birinci, Avrupa, Rize, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri