Eskişehir Che Guevara Fotoğraflı Dünya Barış Günü Eylemi

Che Guevara fotoğraflı Dünya Barış Günü eylemiEskişehir'de 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yaklaşık 100 kişinin katılımıyla basın açıklaması yapıldı.

Che Guevara fotoğraflı Dünya Barış Günü eylemi
Eskişehir'de 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yaklaşık 100 kişinin katılımıyla basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında gerilla lideri Ernesto Che Guevara'nın fotoğrafı da taşındı, beyaz balonlar gökyüzüne bırakıldı.
Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından akşam saatlerinde 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Porsuk Bulvarı'nda basın açıklaması yapıldı. 'Savaşa karşı Barışı, ölüme karşı yaşamı savunuyoruz. Yaşasın 1 Eylül Dünya Barış Günü' yazılı pankart açan kalabalık çeşitli sloganlar attı. Arjantinli gerilla lideri Che Guevara'nın fotoğrafını ve beyaz balonlar taşıyan kalabalık adına basın açıklamasını Neslihan Solmaz okudu. Solmaz şunları söyledi:
"Bu açıklamayı dünya barışı için yaşamını feda eden, göğsümüzün en onurlu yerinde taşıdığımız Ernesto Che Guevara'ya ve 97 yılık ömrünü işçi sınıfı mücadelesine adamış 'Sen bize layıksın, biz de sana' dediğimiz Vedat Türkali'ye adamak istiyoruz. Tüm dünyada silahlar gömülmeli, savaş sona ermelidir. Barışın Egemen olduğu bir dünya için mücadele etmeye devam edeceğiz."
Yapılan konuşmaların ardından kalabalık ellerindeki beyaz balonları gökyüzüne bıraktıktan sonra dağıldı.

Kaynak: DHA

01 Eylül 2016 Perşembe 22:03

Eskişehir, 1 Eylül, Dünya Barış Günü, Che Guevara, Politika, Güncel