Eskişehirli Öğretmen Kamboçya'da Türkiye'yi Temsil Etti

Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerinden Ahmet Avcı, Kamboçya’da düzenlenen 2018 Dünya Ağaç Günü (World Wood Day) festivalinde Türkiye’yi temsil etti.

Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerinden Ahmet Avcı, Kamboçya'da düzenlenen 2018 Dünya Ağaç Günü (World Wood Day) festivalinde Türkiye'yi temsil etti.
IWCS ve WWDF tarafından organize edilen 2018 Dünya Ağaç Günü kutlamaları 20-25 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi. Kamboçya'nın Siem Reap şehrinde düzenlenen kutlamalara Eskişehirli sanatçı Ahmet Avcı da katıldı. Türkiye'den katılan tek isim olan Avcı'nın çalışmaları ise büyük beğeni kazandı.
İlki "Ağaç Güzeldir - Wood is Good" sloganıyla 2013 yılında Tanzanya'da, ikincisi 2014 yılında Çin'de düzenlenen Dünya Ağaç Günü Kutlamaları, 2015 yılında da Odunpazarı Belediyesi'nin ev sahipliğinde Eskişehir'de düzenlenmişti. Bu yıl 6'ncısı düzenlenen festivale Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt özel davetle katıldı. Büyükerşen ve Başkan Kurt'un dışında Eskişehir'den festivale katılan isimlerden biri de sanatçı Ahmet Avcı oldu. Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi'nde öğretmen olan Ahmet Avcı, festivalde Türkiye'yi temsil etti. Avcı'nın yaptığı eserler sanatseverlerce büyük ilgi topladı.
Odunpazarı Belediyesi'nin verdiği destek ile Kamboçya'daki kutlamalara katılan Ahmet Avcı, Odunpazarı Belediye Başkanı Av.Kazım Kurt'a ilgilerinden dolayı teşekkürlerini sundu. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

27 Mart 2018 Salı 13:50

Eskişehir, Ahmet Avcı, Kamboçya, Türkiye, Yaşam