Eşme'de Anaokulu Öğrencilerinin Yıl Sonu Gösterisi İlgiyle İzlendi

Uşak'ın Eşme ilçesinde okul öncesi eğitimde öğrenim gören öğrenciler yıl sonu gösterisi düzenledi.

Uşak'ın Eşme ilçesinde okul öncesi eğitimde öğrenim gören öğrenciler yıl sonu gösterisi düzenledi. Renkli görüntülerin oluştuğu gösteriler yoğun ili gördü.

Eşme'de anaokulu öğrencileri hazırladıkları yıl sonu gösterileini belediye aile çay bahçesinde sergiledi.

Şenlik havasındaki gsterilere; Kaymakam Faruk Ekiz, Milli eğitim Müdürü Erhan Ertem,

okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenci velileri ve vatandaşlar izledi. Gösterilerde önce bir konuşma yapan Milli eğitim Müdürü Erhan Ertem, okul öncesi eğitimin çocukların zihinsel ve kişilik gelişimine büyük katkı sağladığını ifade etti. 0-6 yaş arasındaki kazanılan davranış biçimlerinin tüm yaşamı etkilediğini de belirten Erhan

Ertem, okul öncesi eğitimde okullaşma oranının ilçede yüzde 100'e ulaştığını söyleyerek," İlçemizde 20 ana sınıfı şubesinde 453 öğrenci eğitim görüyor. Toplum olarak, çok sevdiğimiz çocuklarımız ve geleceğimiz için en kalıcı yatırımın eğitim olduğu bilincine vardığımızda tüm sorunlarımızın kolayca çözümlendiğini göeceğiz. İlçemizde yapımı süren ve önümüzdeki eğitim öğretim yılında hizmete girecek olan 6 derslikli bağımsız anaokulu hizmete açıldığında yavrularımı burada eğitim görecek. Böylece okul öncesi eğitim daha kaliteli hale gelecek" dedi.

Konuşmaların ardından minik öğrencilerin göstrileri ilgfiyle izlendi. Ardndan resim ve el sanatları sergisi gezildi.

(ÇÇ-KY-İK

23.05.2012 10: 37: 26

TSI

NNNN - UŞAK

Kaynak: İHA

23 Mayıs 2012 Çarşamba 11:33

Faruk Ekiz, Uşak, Eşme, Yerel