Esnaf Teşkilatımız Tarih Boyunca Önemli Roller Üstlenmiştir

Ahilik Komitesinden ESKKK Başkanı Ali Evren, Ticaret İl Müdürü Ahmet Demirbağ, ESOB Başkan Vekili Orhan Özbek, Yrd. Doç. Dr. Hasan Arslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Evren: Her zaman esnafımızın yanında oldunuz

Malatya'da çok güzel etkinliklerin gerçekleştiğini belirten ESKKK Başkanı Ali Evren, "Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman esnafımızın yanında oldunuz. Ahilik Kültürü Haftasının ülkemize birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyoruz. Bu programlarımıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. Esnafımızın bayramını kutluyor, bol bereketli rızıklar diliyorum" dedi.

Polat: Esnaf toplumumuzun hem hamuru hem de mayasıdır

Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, tüm esnaf ve sanatkârların Ahilik Kültür Haftasını kutlayarak, "Ahiliğin önemini kavramamız, yaşatmamız ve gelecek nesillere aktarmamız çok önemli. Esnaf toplumumuzun bel kemiğidir. Esnaf toplumumuzun hem hamuru hem de mayasıdır. Bugün esnafımızın dimdik ayakta durması; vatanına, bayrağına sahip çıkması bizim teminatımızdır. Tarih boyunca esnaf teşkilatı çok önemli roller üstlenmiştir. Fetihlerden sonra o bölgelerde kök salınması, yurt tutulması Ahilik Teşkilatımız sayesinde olmuştur. Bütün esnaf kardeşlerimizin Ahilik Haftasını kutluyorum. Dün nasıl dimdik ayakta isek bugün de dimdik ayakta olacağız ve şanlı bayrağımızı vatanımızın dört bir tarafında Allah'ın izniyle nazlı nazlı dalgalandıracağız.

Esnaf kültürünü, ahlaki değerlerimizi dün nasıl canlı tutuysak bundan sonra da canlı tutacağız. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Bültenler

19 Eylül 2018 Çarşamba 15:39

Evren, Ali Evren, Güncel