Espiye'deki Emekli Öğretmenler Kümbet Yaylası'na Gezi Düzenledi

Espiye Öğretmenevi'nin girişimiyle, ilçe ve köylerde görev yapmış emekli öğretmeler için Kümbet Yaylası'na gezi düzenlendi.

Espiye Öğretmenevi'nin girişimiyle, ilçe ve köylerde görev yapmış emekli öğretmeler için Kümbet Yaylası'na gezi düzenlendi.

Espiye Öğretmenevi Müdürü Dursun, geziye ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kümbet Yaylası gezisini geleneksel hale getireceklerini söyledi.

Bu yıl ilk kez böyle bir düzenleme yaptıklarını ve eğitimciler açısından çok rahatlatıcı olduğunu ifade eden Yılmaz, "Emekli öğretmenlerimizi bir günlüğüne de olsa Kümbet Yaylası'na götürdük. Öğretmenler bir bir birleriyle hasret giderdiler. Geziyi geleneksel hale getireceğiz" dedi.

Emekli öğretmenlerden Süleyman Beyazyüz, Mehmet Gürsoy ve Ergün Koç, "Bu camiada bulunmaktan son derece mutluyuz. Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örnekleri burada yaşanıyoruz ve bu beraberliğin artarak sürmesini temenni ediyoruz. Bizleri biraraya toplayan ve bu geziyi düzenleyen meslektaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz" dediler.

Geziye, Espiye Milli Eğitim Şube Müdürü Köksal Cüre, Öğretmenevi Müdürü Dursun Yılmaz, Halk Eğitim Müdürü Ahmet Türkyılmaz, Espiye Öğretmenevi yönetim kurulu üyeleri ve 80 dolayında emekli öğretmen katıldı.

- GİRESUN

Kaynak: AA

04 Temmuz 2011 Pazartesi 16:04

Yerel