Evini Telefon ve Televizyondan Arındıran Demet Evgar Kimdir?

''Avlu'' dizisiyle izleyicinin karşısına çıkan Demet Evgar, 3 aydır telefon kullanmadığını açıkladı. Evinde telefon ve televizyon bulundurmayan Demet Evgar kimdir?

Uzun yıllardır evinde televizyon bulundurmadığını söyleyen Demet Evgar, son 3 aydır da telefon kullanmadığını ve bu şekilde çok mutlu olduğunu belirtti. İnternet dizileri için ise desteklediğini ifade etti.

DEMET EVGAR KİMDİR?

Güzle oyuncu Demet Evgar, 19 Mayıs 1980 yılında Manisa'da dünyaya geldi. Aslen Arnavut kökenli Evgar, oyunculuğa 17 yaşında başladı. İlk olarak, Manisa'da bulunan Afsem Tiyatrosunda Ray Cooney'nin ''Kaç Baba Kaç'' oyununda yer aldı. Oyunculuktaki başarısını fark eden ve sahnenin büyüsüne kapılan Demet Evgar, İstanbul Üniversitesi'ni kazanarak Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde eğitim gördü.

YILIN KADIN OYUNCUSU SEÇİLDİ

Demet Evgar, üniversite yıllarında arkadaşları ile birlikte kurduğu ''Tiyatro Kılçık'' adlı amatör tiyatroda yazarlık ve oyunculuk yaptı ve ardından Kenter Tiyatrosu'nun oyuncu kadrosuna dahil oldu. Kenter Tiyatrosu'nda ''Aşk Çemberi'' adlı oyunda, "Tiyatro Kılçık"taki "Takanlar ve Takılanlar" ile "Ayşegül Hindistan'da" adlı oyunlarda rol aldı. 2009 senesinde Kent Oyuncuları tiyatrosundaki ''Cimri'' oyununda Elise karakterini canlandırdı. Bu rol ile 2010 8. Tiyatro Ödülleri ödül töreninde ''Yılın Kadın Oyuncusu'' ödülüne layık görüldü.

''1 KADIN 1 ERKEK'' İLE EN İYİ KOMEDİ DİZİSİ OYUNCUSU OLDU

Evgar, tiyatronun yanı sıra Aslı ile Kerem, Bütün Çocuklarım, Emret Komutanım adlı diziler ve Beyza'nın Kadınları, Banyo, Yahşi Batı gibi sinema filmlerinde de rol aldı. Oyunculuk alanındaki başarılarını kanıtlayan Demet Evgar, Türkmax'da yayınlanan ''1 Kadın 1 Erkek'' adlı dizide Emre Karayel ile oynadı. ''Un Gars Un Fille'' adlı bir Kanada dizisinden uyarlanan komedi dizisi ile en büyük çıkışını yapan Evgar, İsmail Cem TV Ödüllerinde ''En İyi Komedi Dizisi Oyuncusu'' ödülünü aldı.

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU SEÇİLDİ

Birçok sinema ve dizi filminde yer alan başarılı oyuncu Demet Evgar, dönem dizisi olan ''Vatanım Sensin'' dizisinde ''Kara Fatma'' karakterini canlandırdı. Sinemada da büyük başarılara imza atan Evgar, ''Sen Aydınlatırsın Geceyi'' adlı sinema filminde rol aldı ve bu filmde canlandırdığı Yasemin karakteri ile 19. Sadri Alışık Ödülleri ''En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu'' ödülünü kazandı. En son rol aldığı sinema filmi ise ''Aile Arasında'' adlı komedi filmi oldu. Demet Evgar şu sıralar ''Avlu'' dizisinde Deniz karakterine can veriyor.

21 Eylül 2018 Cuma 11:21

İstanbul Üniversitesi, 1 Kadın 1 Erkek, Vatanım Sensin, Emre Karayel, Sadri Alışık, Demet Evgar, Kara Fatma, İsmail Cem, Hindistan, 19 Mayıs, Manisa, Kanada, TV, Son Dakika
YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika Haberleri