Eyüp Belediyesi Kültür Sanat Eğitim Kursları Yeni Dönem Kayıtları Başladı

Eyüp Belediyesi Kültür Merkezlerinde verilen kültür sanat eğitimleri kurslarının yeni dönem kayıtları başladıEyüp Belediyesi kültür ve sanat eğitimlerinin 2016-2017 sezon kayıtları 01-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Eyüp Belediyesi Kültür Merkezlerinde verilen kültür sanat eğitimleri kurslarının yeni dönem kayıtları başladıEyüp Belediyesi kültür ve sanat eğitimlerinin 2016-2017 sezon kayıtları 01-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Kültür İşleri Müdürlüğü'ne bağlı merkezlerde yapılacak başvuru sonrasında dersler Ekim ayının ilk haftası başlayacak. Bu yıl 30 ayrı branşta verilecek kültür sanat eğitimlerinden 10 yaş ve üzeri herkes yararlanabilecek.
Eyüplü vatandaşların kültür sanat merkezlerine giderek kayıt yaptırabileceği eğitimler Geleneksel Sanatlar ve Modern Sanatların uyumu ile mekanların tarihselliğini göz ardı etmeden, medeniyet eksenindeki yerini dikkate alarak sürdürülüyor.
Eğitimler ayrıca Eyüp'le özdeşleşmiş musiki geleneğini ve sanat dallarındaki branşların gelişimine katkı sağlayarak yeni sanatçıların yetiştirilmesine de zemin hazırlıyor.
Kayıtlar 30 Eylül'e kadar devam edecek
Eyüplülere yeteneklerini keşfetme ve becerilerini geliştirme imkanı sunmak amacı ile verilen kültür sanat eğitim kursları için 30 Eylül'e kadar devam edecek olan kayıtlar, Göktürk Kültür Sanat Merkezi, Eyüp Kültür Sanat Merkezi, Güzeltepe Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi, Sertarikzade Kültür Sanat Merkezi, Afife Hatun Kültür Evi, Rami Hasan Nail Canat Sanat Akademisi ve Caferpaşa Kültür Merkezi'nde gerçekleştiriliyor.
Kursların dönemlik olarak ücretlendirildiği kültür sanat merkezlerinde verilen branş eğitimleri ve adresleri ise şöyle:
Göktürk Kültür Sanat Merkezi
Eğitim Branşları: Keman, Gitar, Piyano, Ney, Göktürk Sanat, Müziği Korosu, Göktürk Gençlik Korosu, Seramik, Resim, Ebru, Halk Oyunları, Fitness-Pilates
Belediye Caddesi Açelya Sokak No: 2/B Eyüp/İstanbul Tel: 212 440 05 86
Eyüp Kültür Sanat Merkezi
Eğitim Branşları: Tiyatro, Drama
Merkez Mah. Silahtarağa Caddesi No: 18 Eyüp/İstanbul Tel: 212 581 18 11
Güzeltepe Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi
Eğitim Branşları: Tiyatro, Drama
Güzeltepe Mah. Kaynak Sok. Hacı Arif Bey İlkokulu Karşısı Eyüp/İstanbul Tel: 440 05 65-68
Sertarikzade Kültür Sanat Merkezi
Eğitim Branşları: Hat, Tezhip, Minyatür, Ebru, Çini, Katı', Resim, Bilimsel Bitki Çizimi, Kaligrafi, Temel Sanat, Güzel Sanatlara Hazırlık, Kanun, Türk Müziği Repertuvarı, Ney, Tanbur, İstanbul Kemençesi, Bendir, Ud
Davutağa Cad. Nazperver Sokak No: 42 Eyüp/İstanbul Tel: 212 501 05 21-22
Afife Hatun Kültür Evi
Eğitim Branşları: Ney, Hat, Türk Müziği Meşki, Osmanlıca
Düğmeciler Mahallesi Balcı Yokuşu No: 1 Eyüp/İstanbul Tel: 212 316 46 90
Rami Hasan Nail Canat Sanat Akademisi
Eğitim Branşları: Gitar, Keman, Piyano, Ney, Bağlama, Resim, Güzel Sanatlara Hazırlık, Fotoğrafçılık, Drama, Eyüp Film Akademisi, Seslendirme
Reşadiye Caddesi Rami Bir Nefes Parkı İçi Eyüp/İstanbul Tel: 212 418 72 19
Caferpaşa Kültür Merkezi
Eğitim Branşları: Gitar, Keman, Ud, Çini, Hat, Osmanlıca, Seramik, Çömlekçilik, Resim, Fotoğrafçılık
Kalenderhane Caddesi No: 4 Eyüp/İstanbul Tel: 212 567 53 67 - 212 613 59 54 - İSTANBUL

Kaynak: İHA

05 Eylül 2016 Pazartesi 14:59

Göktürk, İstanbul, Eylül, Eyüp, Yerel