Yetkili isim duyurdu: Facebook herkese kredi kullandıracak

Facebook`un kripto para birimi Libra ve dijital cüzdan uygulaması Calibra`nın Başkan Yardımcısı Kevin Weil, 'Facebook herkesin kredi kullanmasını sağlayacak' dedi.

Lizbon'da Web Zirvesi'nde konuşan Facebook'un kripto para birimi Libra ve dijital cüzdan uygulaması Calibra'nın Başkan Yardımcısı Kevin Weil, tüm Libra cüzdanlarının "birlikte işlem görebilir" özellikli olacağını söyledi.

Facebook'un finans hizmetleri alanındaki çalışmalarını genişleteceğini vurgulayan Weil, bu aşamada dijital cüzdanlar üzerinde yoğunlaşılacağının altını çizdi ve bugüne kadar hiç kredi kullanmayanların da kredi kullanmalarını sağlayacaklarını vurguladı.

'HİÇ BİR TEKİL FİRMA LİBRA'NIN SAHİBİ OLAMAYACAK'

Herkesin Libra için dijital cüzdan oluşturabileceğine dikkat çeken Weil, bunlardan birinin de Calibra olacağının altını çizdi ve bunun da, müşterilerinin Facebook'un finansal ürününe güven duyma gereksinimi olmayacağı anlamına geldiğini vurguladı. Facebook'un, otoritelerden izin almadan önce Libra'yı piyasaya sürmeyi düşünmediğini de vurgulayan Weil, hiçbir tekil firmanın Libra'nın sahibi olamayacağına da işaret etti.

Facebook'un Libra'yı işletecek Libra Birliği gibi bir kar amacı gütmeyen oluşum istediğini ve bu projeye 100 ortak katılımı amaçladığını vurguladı. Libra Birliği'nin haben 20 ortağı bulunuyor.

Yetkili isim duyurdu: Facebook herkese kredi kullandıracak - Son Dakika

Kaynak: DHA

06 Kasım 2019 Çarşamba 09:36

Facebook, Ekonomi, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri