Fakılı Ortaokulunda '4006 Tubitak Bilim Fuarı' Açıldı

Araban İlçesi Fakılı Ortaokulunda, 4006 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) Bilim Fuarı açıldı.

Araban İlçesi Fakılı Ortaokulunda, 4006 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) Bilim Fuarı açıldı.
Araban ilçesine bağlı Fakılı kırsal mahallesi Ortaokulu'ndaki TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nın açılış törenine Araban İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Ertuğrul, ilçe merkezi ve ilçeye bağlı kırsal mahallelerdeki okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Fakılı Ortaokulu Müdür Vekili İbrahim Karademir'in proje müdürlüğünde, Fakılı Ortaokulu matematik öğretmeni Zehra Ertekin'in koordinatörlüğünde yürütülen, 70 öğrenci ve 15 öğretmenin katılımıyla matematik, fen, İngilizce, Türkçe, din kültürü ve sosyal alanlarındaki 40 proje çalışmaları okul bahçesinde sergilendi. ziyaretçilerin beğenisini kazandığı sergide daha çok matematik alanında projelerin olduğu görüldü.
Sergiyi inceleyen Araban İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Ertuğrul, "Fakılı Ortaokulu Müdür Vekili İbrahim Karademir'in Proje Müdürlüğünde, Fakılı Ortaokulu matematik öğretmeni Zehra Ertekin'in koordinatörlüğünde yürütülen 4006 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu TUBİTAK Bilim Fuarında 70 öğrenci ve 15 öğretmenin matematik, fen, İngilizce, Türkçe, din kültürü ve sosyal alanlarındaki 40 proje çalışmasıyla katılan Fakılı Orta Okulunun öğrencilerinin ve öğretmenlerinin çağdaş bilim yolundaki gayretli çalışmalarına hep birlikte tanık olduk. İlçemizdeki eğitim seviyesinin her geçen gün artarak devam etmesi ve tüm okullarımızdaki başarılı çalışmaları ile eğitim seviyesinin yükseleceğine olan inancım pekişti. Başta okul müdürümüz ve proje müdürü İbrahim Karademir ve proje koordinatörü matematik öğretmenimiz Zehra Ertekin olmak üzere sevgili öğrencilerimiz ve tüm çalışma arkadaşlarını tebrik ve teşekkür ediyorum"diye konuştu. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

10 Mayıs 2016 Salı 10:13

Ali Ertuğrul, İbrahim Karademir, Türkiye, Araban, Eğitim