Fatih Terim'i Çıldırtan 'Kabadayı' Benzetmesi! İstifa Etmekten Zor Vazgeçirildi

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe'nin kendisi için 'Kabadayı' açıklamasına Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in yorum yapmaması sonrasında adeta çılgına döndü. Hatta Terim, Albayrak'ı arayarak 'Ben bırakıyorum' bile dedi. İşte yaşananlar...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe'nin kendisi için 'Kabadayı' benzetmesi yapmasına sarı kırmızılı camiadan yanıt gelmemesi sonrasında çok sinirlendiği belirtildi. Terim'in aynı gece Abdurrahim Albayrak'ı arayarak istifa ettiğini ancak yoğun çaba gösterilmesi sonrasında ertesi gün istifadan vazgeçirildiği öğrenildi.

FENERBAHÇE'NİN FATİH TERİM'E 'KABADAYI' DEMESİNE CEVAP GELMEYİNCE İPLER KOPTU

TT Stadı'nda oynanan ve 2-2 sona eren olaylı Fenerbahçe derbisinin ardından Sarı-Lacivertli yönetimden Fatih Terim için "Sokak kabadayısı" açıklaması gelmişti. Başkan Mustafa Cengiz'in 12 Kasım'da düzenlediği basın toplantısında Fenerbahçe'ye sert bir yanıt vermesi bekleniyordu. Ancak Başkan Cengiz, "Fenerbahçe'nin Fatih Terim'e kabadayı demesi hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna "Susma hakkımı kullanmak istiyorum" yanıtını verince ortalık karıştı. Basın toplantısını tesislerdeki odasından takip eden Terim adeta çılgına döndü. Hasan Şaş ve Ümit Davala'nın konuşmaları da Fatih hocayı sakinleştiremedi.

BURAYA KADARMIŞ

Takvim'de yer alan habere göre; Ve akşam saatlerinde Abdurrahim Albayrak'ı arayan Fatih Terim'in ağzından herkesi şoke eden kelimeler döküldü: "Ben bırakıyorum, buraya kadar!" Haber hemen Mustafa Cengiz'e ulaştı. Ortalık bir anda karışmıştı. Başta Başkan Cengiz olmak üzere Abdurrahim Albayrak ve yöneticilerin yoğun çabaları 13 Kasım sabahında sonuç verdi. Fatih Terim sonunda istifadan vazgeçmişti.

EN KRİTİK AN

Bu yaşananlar Galatasaray için sezonun dönüm noktalarından birisi, belki de en önemlisi oldu. Eğer teknik direktör Fatih Terim o gün istifadan vazgeçmese Sarı-Kırmızılılar çok büyük bir kaos ortamına girecek, ne Türkiye Kupası ne de Süper Lig şampiyonluğu yaşanacaktı.

YAŞANANLARIN ARDINDAN ÇİFTE KUPA GELDİ

İstifa kararından vazgeçen Fatih Terim çok daha hırslı bir şekilde görevine geri döndü... Yaşananlardan ders çıkaran Başkan Mustafa Cengiz'in Terim'le olan ilişkisi bu krizden daha güçlü bir şekilde çıktı. Aslında yaşananlar bir bakıma çifte kupa zaferinin habercisiydi.

Fatih Terim'i Çıldırtan 'Kabadayı' Benzetmesi! İstifa Etmekten Zor Vazgeçirildi
Ümit Özat'tan Oruç Tutan Futbolcusuna: Orucun Telafisi Var Ama Maçın Telafisi Yok Ümit Özat'tan Oruç Tutan Futbolcusuna: Orucun Telafisi Var Ama Maçın Telafisi YokEmre Belözoğlu ile Ersun Yanal Arasında Geçen Transfer Konuşması Ortaya Çıktı Emre Belözoğlu ile Ersun Yanal Arasında Geçen Transfer Konuşması Ortaya ÇıktıFenerbahçe'den Resmi Abdullah Avcı Açıklaması Fenerbahçe'den Resmi Abdullah Avcı AçıklamasıTolunay Kafkas'tan Trabzonspor'a Şok Tazminat Yanıtı: Eşimi ve Kayınpederimi Aşamıyorum Tolunay Kafkas'tan Trabzonspor'a Şok Tazminat Yanıtı: Eşimi ve Kayınpederimi Aşamıyorum
23 Mayıs 2019 Perşembe 14:15

Mustafa Cengiz, Fenerbahçe, Fatih Terim, Spor
YORUMLAR