Fen Lisesi Öğrencilerinden 'Bir Kemer Birden Fazla Hayattır' Projesi

Borsa İstanbul İslahiye Fen Lisesi öğrencileri, İslahiye Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle trafikte emniyet kemerinin kullanımına dikkat çekmek üzere, 'Bir Kemer Birden Fazla Hayattır' projesi hayata geçirdi.

Borsa İstanbul İslahiye Fen Lisesi öğrencileri, İslahiye Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle trafikte emniyet kemerinin kullanımına dikkat çekmek üzere, "Bir Kemer Birden Fazla Hayattır" projesi hayata geçirdi.
Proje kapsamında bir grup öğrenci, giydikleri polis ve jandarma yelekleriyle, Hassa-İslahiye kara yolundaki uygulama noktasında araçları durdurdu.
Sürücülere dergi ve broşür dağıtan öğrenciler, emniyet kemeri kullanmanın önemi ve trafikte uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verdi.
Sürücüler, bilgilendirmeyi faydalı bulduklarını ifade etti.
Fen Lisesi 11. sınıf öğrencilerden Özlem Ersoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, trafik kazalarının birçok can aldığını, bunun önüne geçmek için böyle bir proje hayata geçirdiklerini söyledi.
Okul müdürü Ahmet Karabulut da projenin amacının emniyet kemerinin birden fazla hayat kurtardığına dikkat çekmek olduğunu belirtti.
Karabulut, projeye destek verenlere teşekkür etti.
Fen Lisesi Öğrencilerinden 'Bir Kemer Birden Fazla Hayattır' Projesi

Kaynak: AA

07 Mayıs 2019 Salı 17:53

Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Borsa İstanbul, Kemer, Güncel