Feribotun Dalgalarla Dansı

Kuzey Ege’de etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle Gökçeada-Kabatepe arasındaki 2 feribot seferi iptal edildi.

Kuzey Ege'de etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle Gökçeada-Kabatepe arasındaki 2 feribot seferi iptal edildi. Bozcaada hattında araç ve yolcu taşıyan feribotun dalgalarla mücadelesi ise kameralara yansıdı.

Şiddetli fırtınanın etkili olduğu Kuzey Ege'de, deniz seferleri de olumsuz etkileniyor. Geyikli-Bozcaada hattında araç ve yolcu taşımacılığı yapan feribotun fırtınalı havada dalgalarla mücadelesi, amatör kamera tarafından görüntülendi. Denizde kağıt gemi gibi savrulan feribotun, şiddetli dalgalara rağmen ilerleyişi görülüyor.

Kabatepe-Gökçeada hattında ise, şiddetli rüzgar nedeniyle 2 feribot seferi iptal edildi. Çanakkale Boğazı ve Adalarda ulaşımı sağlayan GESTAŞ A.Ş, Gökçeada'dan Kabatepe'ye yapılması planlanan 13.00 ve Kabatepe'den Gökçeada'ya yapılması planlanan 15.00 seferlerinin rüzgar nedeniyle iptal edildiğini duyurdu. Bozcaada ve Çanakkale Boğazı'ndaki seferler ise normal olarak devam ediyor. Çanakkale boğazındaki seferler ile Geyikli - Bozcaada arasındaki seferler, sorunsuz şekilde devam ediyor. - ÇANAKKALE

Kaynak: İHA

26 Ekim 2014 Pazar 12:41

Çanakkale, Bozcaada, Kuzey Ege, Gökçeada, Politika, Güncel