Mahkemeden Nazlı Ilıcak Ve Altan Kardeşlerin Tahliye Taleplerine Ret

Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın yargılandığı FETÖ davasında mahkeme ara kararını verdi. Tüm sanıkların tutukluluk itirazları, kaçma şüphesi nedeniyle reddedildi.

Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan, Mehmet Altan, Ekrem Dumanlı, Tuncay Opçin ve Emre Uslu'nun da aralarında bulunduğu 17 sanıklı FETÖ'nün medya yapılanması davasının beşinci duruşmasında sanık avukatlarının talepleri alındı.

KAÇAK FETÖ'CÜLER YİNE KATILMADI

İstanbul Adalet Sarayı'ndaki 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanan beşinci duruşmaya tutuklu sanıklar Nazlı Ilıcak ve Fevzi Yazıcı ve Yakup Şimşek getirildi. Tutuklu sanık Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Şükrü Tuğrul Özşangül duruşmaya SEGBİS ile katıldı.

Tutuksuz sanık Tibet Murad Sanlıman duruşmada hazır bulundu. Firari sanıklar Abdulkerim Balcı, Mehmet Kamış, Ekrem Dumanlı, Emre Uslu, Osman Özsoy, Şemseddin Efe, Tuncay Opçin, Ali Çolak, Bülent Keneş ve Faruk Kardıç ise duruşmaya gelmedi.

TAHLİYE TALEPLERİ REDDEDİLDİ

Sanık avukatları yaptığı savunma sonunda müvekkillerinin tahliyelerini talep ettiler. Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.

Kaynak: DHA

23 Haziran 2017 Cuma 17:17

Mehmet Altan, Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Güncel