FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na Doğru

A Milli Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Buruk.'2002 yılında Dünya Kupası'nı görmüş biri olarak, şampiyonanın oyuncularımız için önemli olduğunu düşünüyorum'.

A Milli Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Okan Buruk, "2002 yılında Dünya Kupası'nı görmüş biri olarak, şampiyonanın oyuncularımız için önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Buruk, Türkiye'de 21 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek FIFA U20 Dünya Kupası'nın tanıtım etkinlikleri çerçevesinde Antalya'da lise öğrencileriyle buluştu. Muratpaşa Lisesi, 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi ve Çağlayan Lisesi'ni gezen Buruk'a Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Ertanhan ile TFF Antalya Bölge Müdürü Cansel Çevikol Tuncer de eşlik etti.

Buruk, gazetecilere yaptığı açıklamada, FIFA'nın Dünya Kupası'ndan sonra en büyük etkinliğinin FIFA U20 Dünya Kupası olduğunu söyledi. Bu etkinliğin Türkiye'de yapılacak olmasının önemine değinen Buruk, tüm şehirlerde statların dolmasını istediklerini ifade etti.

Dünyanın en önemli oyuncularının Türkiye'ye geldiğine işaret eden Buruk, "Bunları kaçırmamak lazım. Bizim de çok iyi oyuncularımız var. TFF'nin ve A Milli Takımların şampiyonaya çok önemli bir desteği var. Biz de dolaşıp bu şampiyonanın ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Şampiyonanın öneminin çok iyi anlaşılmadığını görüyoruz" dedi.

Milli Takım oyuncuları için şampiyonanın Türkiye'nin ev sahipliğinde yapılmasının bir şans olduğuna değinen Buruk, "2002 yılında Dünya Kupası'nı görmüş biri olarak, şampiyonanın oyuncularımız için önemli olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

"İyi bir jenerasyonumuz, iyi bir ekibimiz var"

Bir gazetecinin, U20 Milli Takımı'nın şampiyonaya hazır olup olmadığı yönündeki sorusuna Buruk, Feyyaz Uçar ve ekibinin çok iyi çalışmalar yaptığını, kendilerinin de A Milli Takım olarak gerekli desteği vermeye çalıştıklarını anlattı.

Buruk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Avrupa Şampiyonası eleme grubu elit turunda 3 maçını kazanan takımımız, Avrupa Şampiyonası'nda da finale yükseldi. Dünya Şampiyonası'ndan sonra U19 Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edeceğiz. İyi bir jenerasyonumuz, iyi bir ekibimiz var. Bu takımın başarılı olacağını, iyi bir yol katedeceğini düşünüyorum. Favori olan ülkelerden biri olacağımızı düşünüyorum ancak Meksika, Kolombiya ve İspanya çok önemli takımlar. Bu favori takımların arasında Türkiye de yer alacaktır. İnşallah kupayı finalde bitiririz."

A Milli Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Okan Buruk, lise öğrencilerine şampiyonayı anlattı. Öğrencilere FIFA U20 Dünya Kupası maskotu "Kanki" tarafından FIFA U20 Dünya Kupası'nın tanıtıldığı broşürler dağıtıldı. - Antalya

Kaynak: AA

04 Haziran 2013 Salı 15:30

Türkiye Futbol Federasyonu, Antalya, Okan Buruk, Yerel