Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek' Programı

Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokole dayanarak yaklaşık 30 şehirde 2 bine yakın öğrencisiyle 'yazar okumaları' yapan Anadolu Mektebince, 24-25-26 Nisan'da Düzce il merkezinde 'Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek' başlığı altında programların yapılacağı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokole dayanarak yaklaşık 30 şehirde 2 bine yakın öğrencisiyle "yazar okumaları" yapan Anadolu Mektebince, 24-25-26 Nisan'da Düzce il merkezinde "Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek" başlığı altında programların yapılacağı bildirildi.
Düzce Valiliğinden yapılan açıklamada, yurdun farklı köşelerinden gelen ve Anadolu Mektebi programına dahil 40 panelistin, 10 farklı merkezde edebiyatımızda son devrin üstadı kabul edilen Necip Fazıl Kısakürek'i üç gün boyunca Düzce'deki öğrencilere ve edebiyatseverlere anlatacağı belirtildi.
3 gün boyunca farklı etkinlikler ve panellerin düzenleneceği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Anadolu Mektebi öğrencilerinin Kısakürek'in birçok eserini ve onun hakkında yazılmış belli başlı eserleri okuyarak konuşmacı olacağı panellerin yanı sıra programda, KYK İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek olan ve sanat yönetmenliğini Nebahat Konu Yılmaz'ın yaptığı Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Konseri ve yönetmenliğini Mehmet Tahir İkiler'in yapmış olduğu Başkent Tiyatrolarından 'Bir Adam Yaratmak' isimli tiyatro da Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde izleyicilerle buluşacaktır. Akademisyen ve yazarlarımızın öğrenciler ile yapacakları sohbetler ve kültür gezileri de bu kapsamda yapılacak diğer faaliyetleri oluşturmaktadır."

Kaynak: AA

19 Nisan 2019 Cuma 16:55

milli eğitim bakanlığı, Düzce, Necip Fazıl Kısakürek, Güncel