Finans Sektörü Quick Sigorta Sponsorluğunda Buluşuyor

Quick Sigorta, Ankara'da 4-5 Mayıs'ta düzenlenecek 1. Uluslararası Bankacılık Kongresi'nin Sigortacılık oturumunun sponsorluğunu üstlenecek.

Quick Sigorta, Ankara'da 4-5 Mayıs'ta düzenlenecek 1. Uluslararası Bankacılık Kongresi'nin Sigortacılık oturumunun sponsorluğunu üstlenecek.
Quick Sigorta'dan yapılan açıklamaya göre, bu yıl ilki düzenlenecek olan Uluslararası Bankacılık Kongresi Ankara Sheraton Otel'de gerçekleştirilecek.
Başkent Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi'nin ev sahipliğinde, finans sektörünün önde gelenleri ile ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda bilim insanının katılacağı kongrede bankacılık, sigortacılık, sermaye piyasaları ve finans sektörüyle ilgili çok sayıda konu tartışılacak.
Quick Sigorta'nın Sigortacılık oturumunun sponsorluğunu üstlendiği kongrenin açılış konuşmasını Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç'in yapacak. Etkinlikte, Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Melikşah Utku, Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ve Quick Sigorta Üst Yöneticisi (CEO) Levent Uluçeçen konuk konuşmacı olarak yer alacak.
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Ziraat Bankası Finans Grubu ve Halkbank'ın ana sponsor olarak yer alacağı kongrede, bankacılık, finans, sigortacılık ve bireysel emeklilik konularındaki çok sayıda oturumda akademisyenler bilimsel çalışmalarını sunacak.
Quick Sigorta ÜSt Yöneticisi Uluçeçen, Sigortacılık oturumunda sektörün yapısal sorunları üzerine bir konuşma yapacak.
"Bilimsel çalışmalar ve uygulamalara desteğimiz sürecek"
Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Uluçeçen, "Teoriden Pratiğe Atlayış Serbest" adı verilen Sosyal Sorumluluk Projesi ile binlerce sigortacılık öğrencisine ulaştıklarını ve sektöre daha yetkin gelebilmeleri için önemli bir çalışma yürüttüklerini bildirdi.
Uluçeçen, "Akademi ile olan iş birliklerimiz devam ediyor, Sigortacılık sektörünün geleceği açısından bu çok önemli. Gerek akademisyenlerin gerekse öğrencilerin daha verimli bilimsel çalışmalar ve uygulamalar yapabilmesi için desteğimiz sürecek." ifadelerini kullandı.
Etkinlikte yapılacak sunumlar arasında "BIST-Sigorta (XSGRT) Endeksinin Getiri Yapısının Markov Rejim Degˆis¸imi Modeli I·le I·ncelenmesi", "IFRS 17 Sigorta So¨zles¸meleri Standardının Finansal Tablolar U¨zerindeki Etkisi", "Sigorta S¸irketlerinin Sermaye Yeterliligˆi Analizi: Rasyo Yo¨ntemi" ve "Sigortacılık Sekto¨ru¨nde Hizmet Kalitesinin O¨lc¸u¨lmesi: Uygulamalı Bir Aras¸tırma" başlıkları yer alıyor.

Kaynak: AA

02 Mayıs 2018 Çarşamba 10:34

Ahmet Genç, Başkent Üniversitesi, Sheraton Otel, 5 Mayıs, Ekonomi