Firuzağa Saldırısını Protesto Eden Gruba Polis Müdahale Etti

Cihangir Firuzağa'da, 'Ramazan'da içki içiliyor!' diye Radiohead etkinliğine yapılan saldırıyı protesto eden gruba, polis müdahale etti.

Firuzağa'da dün bir grup saldırgan tarafından 'Ramazan'da içki içiliyor!' gerekçesiyle Velvet İndieground Records adlı plak dükkanında düzenlenen Radiohead etkinliğine saldırıldı. Dün yaşanan saldırıyı protesto etmek için Firuzağa'da toplanan vatandaşlara polis önce dağılmaları yönünde uyarıda bulundu, sonra biber gazıyla müdahale etti.

CANLI YAYINDA İZLENDİ

Dün Firuzağa'daki Velvet İndieground Records adlı plak dükkanında düzenlenen Radiohead etkinliğine bir grup saldırgan tarafından 'Ramazan'da içki içiliyor' diyerek sopalarla saldırmış ve saldırı anı da Periscope üzerinden yapılan canlı yayında izlenmişti.

FİRUZAĞA'DA TOPLANDILAR

Sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çeken saldırıyı protesto için ise bugün 21.00'de Cihangir'de toplanmak üzere hashtag kampanyası başlatıldı. Sosyal medya üzerinden örgütlenen topluluk, dün ki saldırıyı portesto etmek için saat 21.00 sıralarında Cihangir Firuzağa Meydanı'nda bir araya geldi.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Sloganlar atan gruba polis dağılması yönünde uyarıda bulundu. Dağılmayan gruba polis biber gazıyla müdahale etti.

18 Haziran 2016 Cumartesi 22:34

Cihangir, Güncel