Son dakika: 12 yaşındaki kızı istismar ettiği iddia edilen sözleşmeli memurun işine son verildi

Son dakika: İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul'un Esenyurt ilçesindeki bir ilkokulda kendisini müdür yardımcısı olarak tanıtan ve Suriyeli 12 yaşındaki bir kız öğrenciye istismarda bulunduğu iddia edilen sözleşmeli memurun işine son verdi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul'un Esenyurt ilçesindeki bir ilkokulda kendisini müdür yardımcısı olarak tanıtan ve Suriyeli 12 yaşındaki bir kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen sözleşmeli memur İsmail S'nin işine son verdi. Şahsın okulda istihdamına ilişkin olarak da idari soruşturma başlatıldı.

Olay 7 Şubat Cuma günü meydana geldi. 12 yaşındaki kızın annesi, çocuğunun şikayeti üzerine Esenyurt Çocuk Büro Amirliği'ne gitti. Suriyeli küçük kızın ifade tutanağında mide bulandıran olayın detayları yer aldı.

"YAŞADIKLARIMI ANNEME ANLATTIM"

Küçük kızın ifadesine göre sözleşmeli memur kendisini müdür yardımcısı olarak tanıtarak mağdureyi okulun deposuna çağırdı. İçeride 10 dakika kadar kaldılar, ardından sözleşmeli memur küçük kıza 5 TL para verdi. Küçük kız, "Parayı çöpe attım. Ardından yaşadıklarımı bir öğretmenime anlatmak istedim ancak dinlemedi. Ben de olanları anneme anlattım, annem beni doktora götürdü" dedi.

BABASI OLMADIĞI İÇİN HEDEF SEÇMİŞ

12 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği iddia edilen adamın, çocuğun babasının ailesini birlikte yaşamadığını öğrenerek kendisine hedef seçtiği belirtildi.

Kaynak: DHA

14 Şubat 2020 Cuma 11:14

Milli Eğitim Müdürlüğü, Esenyurt, İstanbul, 3. Sayfa, Güncel, Son Dakika
YORUMLAR (22)
 • Ne oldu bu millete : Lanet olsun hepsine, bir millet nasıl bu hale gelir. Tecavüz, çocuk istismarı ve en aşağılık şeyler, nasılda hergün haberlerde görüyoruz. Ne oldu bu insanlığa
  Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
 • mustafa tok : dinlemeyen öğretmeni görevine son verilsin tacizcinin de organı kesilip hapıshaneye gönderilsin suç duyurusu yapacak babayigit bir savcı çıkar inşallah
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • turan : suriyeliye gösterdiğiniz ilgi alakayı keşke .Türk çocuk tecavüzlerinede gösterseniz .ADALET NERDESİN?
  Cevap Yaz 3 2 Yayından Kaldır
 • Bahar Gürer : İnşallah anladığım şeyi kast etmemişsindir.Eğer öyleyse acıların en büyüğünı gör.
  256 3 Yayından Kaldır
 • Yazıklar Olsun : O DİNLEMEYEN ÖĞRETMEN DE BU ÇOCUĞU EĞER "SURİYELİ" DİYE DİNLEMEDİYSE ALLAH ONA DA SORSUN. BU NASIL NEFRETTİR YA RABBİ! SANKİ KENDİSİNİN ÇOCUĞU YOK, OLMASA DA ÖĞRENCİLERİN HEPSİ BİZİM ÇOCUĞUMUZ DEĞİL Mİ? EMANET DEĞİL Mİ ONLAR? MERHAMET MERHAMET...
  Cevap Yaz 132 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika