Florida Halkı Irma Kasırgası Nedeniyle Gıda Maddesi Stokladı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaleti dahil Meksika Körfezi kıyılarını hafta sonu vurması beklenen Irma Kasırgası sebebiyle bölge halkı hazırlıklarını sürdürüyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaleti dahil Meksika Körfezi kıyılarını hafta sonu vurması beklenen Irma Kasırgası sebebiyle bölge halkı hazırlıklarını sürdürüyor. Harvey kasırgasının yaralarını henüz saramadan hızı saatte 280 kilometreye ulaşması beklenen Irma Kasırgası nedeniyle Florida halkı büyük süpermarketlere akın etti.

Alışveriş merkezleri içerisinde ve dışarısında uzun kuyruklar oluşurken insanların yiyecek ve içecek madde stokladığı gözlendi.

Irma, with sustained winds of 185 mph, nears record for strongest Hurricane in Atlantic. In 1980, Allen hit 190 mph https://t.co/eREuPNCgph pic.twitter.com/wJtLmmvFwX— CNN Breaking News (@cnnbrk) 5 septembre 2017

Federal Acil Durum Yönetim Kurumu da vatandaşlara en az üç gün yetecek su, buzdolabı dışında bozulmayan ve susatmayan gıda, bir haftalık reçeteli ilaç,kağıt veya plastik bardak ve kaplar ile yedek pil, battaniyeler ve radyo bulunmasını tavsiye ediyor.

Florida Valisi Rick Scott eyalet genelinde acil durum ilan ederken, ABD Başkanı Donald Trump'ın Floridalılara Irma kasırgasına karşı hazırlanmaları için federal yönetimin tüm kaynaklarını sunduğunu duyurdu.

Businesses in Florida are preparing for massive damage from Hurricane Irma https://t.co/7GFd4Lw3gN pic.twitter.com/FbkcNtru0k— CNN (@CNN) 5 septembre 2017

ABD Ulusal Kasırga Merkezi, ABD'deki güzergahı tam belli olmayan ancak hafta sonu Atlantik Okyanusu üzerinden gelmesi beklenen fırtınanın şiddetini kategori 5 olarak belirledi ve oldukça tehlikeli olduğunu açıkladı.

Auteur:

Tags: Gepost: 05 september 2017

Kaynak: Euronews.com

06 Eylül 2017 Çarşamba 00:04

Hurricane, Meksika, Florida, Dünya