Foto Muhabiri Gazanfer Karpat Yaşamını Yitirdi

İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Hasan Tahsin basın hizmet ödülü ve sürekli basın kartı sahibi foto muhabiri Gazanfer Karpat (68) hayatını kaybetti.

Karpat'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımlayan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, Gazanfer Karpat'ın ani ölümünün kendilerini derinden üzdüğünü belirtti.

Duayen foto muhabiri, meslek büyüğü Gazanfer Karpat'ın çevresinde ve basın camiasında sevilen ve sayılan biri olduğunu bildiren Sertel, "İzmir basınına uzun yıllar hizmet verdi, çektiği fotoğraflarla kentin belleğine önemli katkılar koydu. Gazanfer Karpat'a Allah'tan rahmet, geride kalan ailesine, Doğan Haber Ajansı ve Hürriyet Gazetesi İzmir temsilciliği çalışanlarına ve İzmir basınına başsağlığı dilerim"  dedi.

Son olarak Doğan Haber Ajansı İzmir Temsilciliği'nde fotoğraf editörü olarak görev yapan Gazanfer Karpat, 1945 yılında İzmir'de doğdu. Gazeteciliğe 1961 yılında Demokrat İzmir'de foto muhabiri olarak başlayan Karpat, Yeni Asır, Ege Ekspres, Gazete İzmir, Güneş ve Hürriyet'te foto muhabiri olarak çalıştı. Emekliliğinden sonra da Hürriyet'te yeniden görev aldı. Karpat, son olarak Doğan Haber Ajansı İzmir Temsilciliği'nde fotoğraf editörü olarak çalışıyordu. Gazanfer Karpat, evli ve iki çocuk babasıydı. - İzmir

Kaynak: AA

18 Haziran 2013 Salı 16:40

Doğan Haber Ajansı, Hasan Tahsin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, İzmir, Yerel