Fotoğrafçı, Rusya'yı Rusların Bile Bilmediği Yönleriyle Fotoğrafladı

Rusya deyince insanın aklına Kremlin ve renkli kubbeli kiliseler geliyor. Ama Rus bir fotoğrafçı Rusya Rusların bile bilmediği bir şekilde betimliyor. Sıradan insanların hayatlarına yer veriyor.

Rusya yüzölçümü itibariyle dünyanın en büyük ülkesi. Rusya denince insanların aklına Kremlin, renkli kubbeli kiliseleri, kar manzaraları ve ayılar geliyor. Ama aşağıdaki fotoğrafçı Mikhail Mordasov'un resimleriyle Rusya Rusların bile bilmediği bir şekilde betimleniyor.

SIRADAN RUSLARIN HAYATINI ANLATIYOR

Rus fotoğrafçı Mikhail Mordasov'un çektiği fotoğraflarda sıradan Rusların hayatı anlatılıyor. Gennady Khorunzhy Mordasov'un fotoğrafladığı sıradan Rus vatandaşlardan sadece biri.

EN YAKIN ŞEHRE GİTMESİ BİR GÜNÜNÜ ALIYOR

Baykal gölü, dünyanın en büyük tatlısu gölü. 63 yaşındaki Gennady Khorunzhy, Baykal gölünden arabayla dört saat uzakta, Buryatia dağlarında oturuyor. Oturduğu yerden en yakın şehre gitmesi bir gününü alıyor. Ama Khorunzhy, yaşadığı yeri çok seviyor: "Burada doğa tahrip edilmedi ve buradaki suyu hala içebiliyorum." diyor. 63 yaşında olmasına rağmen çok faal bir hayat sürüyor: Dans ediyor, okçuluk yapıyor ve kayıkla gezintiye çıkıyor.

KÖYÜNDEKİ TEK DANSÇI O

Ayrıca köyündeki tek dansçı da o. Eski dans partneri kendini dans edemeyecek kadar yaşlı hissettiğinden tek başına egzersiz yapıyor.

Gennady, hiç durmamayı kendine düstur edinmiş. Her gün yeni bir şey öğrenmek ve yapmak niyetinde.

Kaynak: Boredpanda.com, Natalie Arzamastseva.

25 Aralık 2015 Cuma 11:19
YORUMLAR (5)
  • ... : Oyunlara gelip,Rusya,nın uçağını düşurmekle(zamanı değildi) bir anda gõğsümüz kabardı.Kendimizi,,DünyaDevi,,sanmaya başladık.Asıl oyun ondan sonra başladı.Nato/Rusya anlaşarak Türkiye,yi çember içine alıp,bõlme planlarında bence.Bizimkiler camilerle,türbanlarla,Rabia selamlarıyla uğraşak(AraplarınDinBekçiliğiniYaparak),sebzelerle,meyvelerle Dünya,ya hakim olacaklarını sanarlar.Zaman atam(bilim,teknoloji)çağı,,Bu kafayla fazla gidemeyiz,,dedik/diyoruz.ANLAtamıyoruz vesSELAM !!!
    Cevap Yaz 24 28 Yayından Kaldır
  • Müminler Ancak KARDEŞTİRLER:::Mobil-ANDROID : “Kavmiyet dâvasına çağıran, bizden değildir. Kavmiyet uğruna savaşan da bizden değildir. Keza kavmiyet dâvası üzerine ölen de bizden değildir”
    Cevap Yaz 16 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika